Teď mám slovo já

11. dubna 2017 v 18:44 | Ellie |  Úvahy nad tématy týdne
Asi po sto letech je mi ctí vás přivítat u dalšího článku.
Opět se bude týkat tématu týdne.
Také vám přijde, že v poseldní dově nepíšu o ničem jiném? :D
Ale nebojte se rozhodně se to v nejbližší době pokusím napravit.

Takže nynějším tématem týdne je hláška "Teď mám slovo já"
Podle mě takováto slova můžou pocházet pouze od sebevědomého člověka, který si stojí za svými názory a nenechá se jen tak něčím zvyklat.

Zároveň v dnešní době pro vyřčení těchto slov potřebujete velkou dávku odvahy. Obzvlášť v dnešní online době, když něco napíšete na internet, spousta lidí vám za to může začít nadávat. A ještě ke všemu (pokud nejste nějaký počítačový hacker) v anonymitě.

Chvíli ale zůstaňme u toho internetu. Třeba takové blogy. Ty jsou pro vaše vlastní názory a úvahy jako dělané. Zároveň se zde ale objevuje i typ čtenářů, který na všem vidí něco špatně a nepochopí, že vlastně vůbec nemá právo na to zpochybňovat váš názor. Zde jde pak také o to, jakým stylem svůj poznatek napíše. Pokud bude pouze nadávat a prakticky vzato vám nesdělí nic nového, je lepší si ho nevšímat, než znovu opakovat to co jste napsali v článku. Na druhou stranu se zde objevují i komentátoři, kteří vám rádi sdělí svůj opačný pohled na věc. Zde by jste zase vy měli respektovat jeho názory a nesnažit se je vyvrátit. Obzvlášť pokud jsde o hodně diskutabiní téma.


Přesuňme se do skutečného života v offline světě. To by mělo fungovat úplně stejně jako na internetu. V ideální situaci by jsme měli respektovat názory ostatních a nenadávat si kvůli nim. Bohužel v realitě nemáte tolik času na promyšlení a napsání odpovědi, proto se často stane, že řekete i to co nechcete.

Takže co na závěr? Jakkoliv chcete sdělovat svůj názor například pod hláškou typu: "Teď mám slovo já" vždy si nejprve pořádně promyslete co chcete říci. Obzvlšť pokud jste tak nervózní a introvertní osoba jako já. Přesvědčte se o tom, že jste si opravdu schopni za svým názorem stát a že jste přesvědčeni o své pravdě. Poté už by pro vás nemělo být obtížne si svoje myšlenky ubránit.Tak a to je pro mou malou radu do života všechno.
Samozřejmě s jedná pouze o můj názor a vy mi ten svůj můžete napsat do komentářů. :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 11. dubna 2017 v 19:40 | Reagovat

Já respektuji názory ostatních, ale ostatní by měli respektovat ty mé :)

2 ellies-wonderland ellies-wonderland | 12. dubna 2017 v 16:50 | Reagovat

Přesně tuto myšlenku jsem se pokusila nějak interpretovat :D :) Zároveň by si podle mě měl každý za svými názory stát a neměnit je každých pět minut, protože mu někdo řekl něco jiného.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama