Moje nejoblíbenější knihy

23. června 2017 v 16:30 | Ellie |  Knihy a čtení
Vzhledem k tomu, že článek o mých oblíbených válečných románech měl docela úspěch, rozhodla jsem se s vámi podělit o moje nejoblíbenější knihy - tentokrát všech žánrů.Začneme rovnou celou trilogií od spisovatelky Kerstin Gier. Jedná se o knihy Rudá Jako Rubín, Modrá Jako Safír a Zelená Jako Smaragd. Rovnou vás upozorním, že se jedná o opravdu holčičí a romantické kousky, které v některých pasážích byly i pro mě až moc přeslazené. Zároveň je příběh zajímavý a knihy se mi opravdu líbili. Dokonce jsem si je přečetla hned několikrát.
Tato trilogie se dočkala i filmového zpracování. Protože spisovatelka je z německa, filmy jsou také v němčině a myslím, že český dabing není. K dohledání jsou ale české titulky. První a druhý díl se mi ve filmovém zpracování líbil (i kvůli hezkému hlavnímu hrdinovi :D) i přes to, že jsem si podle popisu v knize spoustu věcí představovala jinak. Poslední díl se mi už ale nelíbil vůbec. Tvůrci se zde poměrně odklonili od tématu a ve finále to připomínalo spíše nějaký nízkorozpočtový akční film.
Proto vám knihy určitě doporučuji, ale na filmy se podívejte jenom na vlastní nebezpečí :D


Navážeme hned další trilogií také od Kerstin Gier. Tentokrát se jedná o Stříbrné Knihy Snů - První Stříbrná Kniha Snů, Druhá Stříbrná Kniha Snů, Třetí Stříbrná Kniha Snů. Tyto knihy se pohybují ve sejném žánru jako knihy předchozí, ale řekla bych, že jsou o něco méně sladké. Co se příběhu týče, jedná se o úplně něco jiného než u předchzí trojice knih. I tak se mi ale knihy velmi líbily a první dva díly jsem měla přečtené za chvilku. Nedávno jsem se dočkala i posledního dílu, na který jsem se velmi těšila. Bohužel takový ten pocit "kašlu na všechno ostatní jdu si číst" se zde narozdíl od prvních dílů nedostavil. Možná to bude tím, že už jsem v jiné věkové kategorii, ale i přes to se mi tyto knihy líbily a určitě se chystám si je přečíst znovu.Všimli jste si, že vám zatím píši jenom o trilogiích? Obecně je mám ráda, protože se v nich dočkáme více zvratů a příběh je celkově mnohem delší. Zároveň tím že vám představím vícedílný příběh, vám prakticky vzato i představím více knih. Teď tomu nebude jinak. Jedná se o tři knihy od Evžena Bočka - Poslední Aristokratka, Aristokratka Na Koni, Aristokratka Ve Varu. Jedná se o opravdu vtipný příběh, který jsem přečetla asi milionkrát a u prvního dílu se směji pokaždé. Druhý díl je také povedený a vtipný, ale teřtí díl mě docela zklamal. Přijde mi, že děj je zde hodně natahovaný a už je místy o ničem. Každopádně pro uzavření příběhu je třetí díl dobrý a celkově tyto knihy úplně miluji.V jednom z prvních článků jsem se zmiňovala o tom, že se věnuji jezdectví. Znáte takový ten moment, když jdete do knihkupectví a odnesete si úplně náhodnou knížku, o které nic nevíte, ale prostě jste si v hloubi duše jistí, že si ji zamilujete? Tak přesně tímto způsoběm jsem k tomuto dílu přišla. Do toho jsem tenkrát s ježděním začínala, takže to byla jasná volba. Příběh se samozřejmě odehrává hlavně v prostředí stájí a koňských dostihů. Stane se zde spousta zvratů a hlavní postava se musí vypořádat se spoustou problémů jak v profesionálním tak i soukromém životě. Zároveň nejde o klasický "jezdecký" román, protože příběh je opravdu originální. Nakonec se zde objeví i nějaká ta romantická zápletka, díky čemuž jsem se do této knihy zamilovala ještě více :D


Teď jste měli možnost přijít na to, že mám ráda hlavně romantické knihy. Ti čtenáři, kteří nemají úplně v oblibě tento žánr si možná přijdou na své v mém starším článku o mých nejoblíbenějších válečných románech, takže i tam se můžete určitě podívat :)

A to je ode mě opět vše.
A jaké jsou vaše oblíbené knihy?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama