Kdybych tak mohl změnit svůj život

19. července 2017 v 21:10 | Ellie |  Úvahy nad tématy týdne
Každý z nás se určitě někdy ve svém životě setkal s otázkou: "Kdyby jsi mohl/a změnit něco ve své minulosti co by to bylo?" nebo "Kdyby jsi mohl/a změnit nějaké své rozhodnutí, jaké by to bylo?"
Na první pohled to vypadá, že tyto dvě otázky se týkají té samé věci a liší se od sebe jenom zvolenými slovy a stavbou věty.
To ale vůbec není pravda.


První otázka se nás ptá na to, co bychom ve své minulosti změnili. A to něco je prakticky vzato cokoliv. Odpovědí na to může být to, že by jste chtěli změnit to, jak jste se k někomu chovali, nebo třeba místo kde jste se narodili.
Odpovědí na druhou otázku, ale může být pouze něco, co jste si zapříčinili vy sami a měli jste možnost, to nějakým způsobem ovlivnit.
Asi vám došlo, že zaobírat se první otázkou by byla naprostá blbost a je lepší rovnou zvolit otázku druhou, která je mnohem konkrétnější a narozdíl od té první i užitečná a smysluplná. Zamýšlení se nad tím, co jsme stejně nijak změnit nemohli je totiž naprostá ztráta času. Naopak uvažování nad věcmi, keré jste ovlivnit mohli, je někdy i docela užitečné. Sice si z toho možná odnesete pár vrásek navíc a pocit hanby navrh, ale to by vás mělo donutit se v budoucnu v podobné situaci zachovat jinak. Lépe řečeno tak, aby jste si v budoucnu mohli říct, že jste se zachovali správně.

Opustme minulost a přesuňme se k tomu, jak změnit svůj život teď v současnosti. Na to pochopitelně není žádný univerzální recept. Musíte se holt zachovat podle vaší momentální situace, s čímž já vám moc nepomůžu. Jediné co vám tak mohu poradit je, myslete pozitivně a jak už z předchozího odstavce vyplynulo, zachovejte se tak, aby se vaše budoucí já nemuselo při přemýšlení nad minulostí stydět.

Už jsme byli v minulosti i sočasnosti, takže už nám zbývá jenom budoucnost. Tou bych se být vámi moc nezaobírala. Přijde tak jako tak, a když si nad ní budete lámat hlavu, vše se bude zdát ještě horší. Žijte naplno hned a ne až zítra. Svůj život nejlépe změníte tak, že se budete více věnovat tomu co vás naplňuje a baví. Nemyslím tím, že pokud rádi děláte nějaký sport, máte ho provozovat každý den až do úplného vyčerpání. Svůj čas rozdělte mezi aktivity, které máte rádi tak, aby jste byli spokojení, a aby jste si někdy v budoucnu mohli říct, že si opravdu umíte svůj život užívat. Také samozřejmě nezapomínejte na zdraví, což zní jako opravdu velké klišé, ale musíte uznat, že je na tom něco pravdy.


A to je pro můj krátký příspěvěk do tohoto tématu týdne vše.
Rozhodně jsem vám nedala nějaké extra rady do života, ale snad si odnesete alespoň něco.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama