Ellie vs. Back To School

24. srpna 2017 v 15:30 | Ellie |  O mně
Už brzy zase skončí prázdniny, což je velmi smutná doba, do které se spousta blogererk a youtuberek snaží vnést pozitivní energii svými "back to school" videy a články, kde se nám pokouší ukázat, jak si zpříjemnit celý školní rok.
Bohužel já mám na celý tento back to school formát poměrně odlišný názor.BACK TO SCHOOL HAULY

V takovém to haulu vám blogerka/youtuberka ukáže, jaké zvýrazňovače, tužky, penál atd. si pořídila.
Podle mě si každý kupujeme prakticky to samé a hlavně to co potřebujeme. Mě osobně sledovat takovéto hauly přijde jako ztráta času, ještě když autorka přihodí pár naprosto zbytečných a kýčovytých doplňků, které všichni nutně potřebujeme, ale ve finále se z nich stanou jenom lapače prachu.


SEŠITY

Klasická hláška o tom, že všechny pěkné sešity jsou moc drahé a z krásných sešitů se přeci lépe učí, proč si tedy nějaký nevyrobit?
V tomto DIY vám bude ukázáno, jak za pomoci barevného papíru a dalších doplňků přetvořit údajně nudný sešit v takový, který vám bude každý závidět. Bohužel na internetu už je takovýchto videí tolik, že je težké najít nějaký originální nápad, a tak ve většině najdete jenom sešit polepený barevnými papíry, ozdobnými lepícími páskami, mašličkami, samolepkami atd.
Jako největší pitomost mi přijde lepit si na sešit svoje fotky. Prostě proč?? :D
Nakonec bych asi měla zmínit, že všechny tyto sešity jsou opravdu nepraktické vzhledem k tomu, že když je ve spěchu mrsknete do tašky, tak polovina serepetiček upadne.

BACK TO SCHOOL DIY

Zde se můžete naučit, jak vytvořit něco, co vám rozhodně pomůže v učení a budete mnohem produktivnější. To alespoň říkají autorky těchto DIY.
Stejně jako u sešitů mi vetšina těchto věcí přijde ohoromně nepraktická, brzy vás omrzí a hlavně se tyto nápady všude opakují. Skoro každá youtuberka vám dnes ukáže návod na drátěnou nástěnku nebo tabuly na úkoly z rámečku na fotky.
Po nějakém tom čase vás stejně všechny tyto vychytávky omrzí, přestanete je používat a opět na ně bude jenom sedat prach.

OUTFITY

Velmi populární je i radit ostatním jaké oblečení nosit do školy.
Ve vetšině případů mi to přijde přeplácané, překombinované a hlavně OPĚT nepraktické. Už před nějakou dobou mi došlo, že k tomu aby jsem vypadala dobře nepotřebuji spostu doplňků a obzvlášť do školy stačí jenom něco jednoduchého, ale zároveň pěkného.

RANNÍ RUTINY

V těchto videích autorka sice říká, jak nemá čas, ale ještě se snithne osprchovat a usmažit si lívance k snídani.
Nepřijde mi pravděpodobné, že by tohle všechno stihla za méně než hodinu, což se nám snaží tvrdit.
Občas přemýšlím nad tím, jestli je to co nám říkají vůbec pravda, protože proč se neosprchovat večer a potom si ráno trochu přispat?

SVAČINY A SNÍDANĚ

V minulém odstavci už jsem téma snídaní trochu nakousla, ale teď si to rozebereme rochu více.
V takovýchto videích to opět vypadá, jakože blogerčin den má snad 25 hodin. Stíhá si totiž každý den připravit vydatnou a nejlépe teplou snídani, kterou nezapomene hezky nadesignovat a vyfotit na Instagram. K tomu si připraví i svačinu do školy, kterou také vyzdobí všemi možnými serepetičkami. Zase se vracíme k nepraktičnosti těchto návodů a k faktu, že většina těchto jídel je naprosto přeplácaná a ve finále i zbytečná.To by byl tak nějak můj názor na celé back to school období, které momentálně uchvátilo celý internet.
A jaký názor na to máte vy?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Teri Teri | E-mail | Web | 16. září 2017 v 21:53 | Reagovat

Jako já jsem to jeden rok taky odsuzovala, ale tento rok jsem s toho byla ráda a články a videa mě bavili

2 Wex Wex | E-mail | Web | 18. září 2017 v 16:05 | Reagovat

Mě osobně hrozně baví koukat na to, co si všichni koupili a jelikož jsem strašně kreativní člověk, tak jsem si letos nemohla odpustit ani ty DIY na sešity a další serepetičky. Každopádně souhlasím s těmi rutynami, ale přiznávám se, že se na ně na YouTube celkem ráda koukám 😅

3 DegenWoW DegenWoW | Web | 5. prosince 2018 v 19:35 | Reagovat

Máš suprově uspořádané texty.
Dobře se v nich orientuje.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama