Poslední zrnko

16. srpna 2017 v 16:00 | Ellie |  Příběhy a povídky
Poslední zrnko písku zůstalo v její botě. Právě se vrátila z procházky po pláži při západu slunce. Bylo jí jasné, že je to to největší klišé, co může na dovolené podniknout, ale i přes to musela uznat, že to opravdu stálo za to. Nejenom díky prohřátému písku, šumějícím vlnám a slunci ztrácjícímu se za obzorem. Potkala tam toho posledního člověka, kterého by tam očekávala.Jenom tak spolu seděli na pláži a pozorovali slunce. Ona myslela na všechny ty křivdy, lži a hádky, které mezi sebou měli. Nevěděla na co myslí on. Prostě jenom šel okolo, zahlédl ji a přisedl si. Nervózně poposedla a on se na ní koutkem oka podíval. Cítila se nesvá a zranitelná.

Najednou se začali bavit. Zdálo se, že zase na chvíli našli to pouto, které je před nějakou dobou pojilo. Po dlouhé době spolu byli schopni mluvit, jako by se nic nestalo. Jako by se nikdy dříve nepotkali.

Západ slunce skončil a všude zavládl klid noci. Doprovodil ji za spokojeného hovoru k hotelu a domluvili se na tom, že následující den navážou tam, kde dnes skončili.

Druhý den se znovu setkali na pláži. Její důvěra k němu opět stoupala a připadala si jako na začátku jejich vztahu. Opět do něj vložila svou důvěru a věřila, že tentokrát to bude jiné a on ji nezklame. Že tentokrát už dostane svůj šťastný konec jako z pohádky.

Po nějakém tom čase se začal blížit konec její dovolené. Byla opět bláznivě zamilovaná a věřila, že on také. Hledala ho, aby se rozloučili a slíbili si, že se rozhodně nejednalo jen o nějakou letní poblázněnost smyslů, a že jejich zvtah bude trvat i doma. Když došla na pláž, uviděla v dálce siluety dvou lidí, jak tam sedí přesně jako oni dva, když se zde potkali poprvé.

Šla blíže, až byla schopna rozeznat, že se jedná prakticky o tu samou scénu jako v ten daný den, akorát se jí ona neúčastní. Najednou se v ní objevil dříve nepoznaný vtek. Když se jí s ním toto stalo poprvé, ztočila se uvnitř do klubíčka a vše vzdala.

Teď cítila něco úplně jiného. Přidala na kroku a došla k němu. Zeptala se, co to má znamenat a dostalo se jí velmi chladné a zlostné odpovědi. Vůbec ho nepoznávala, ale v tom jí to došlo. Celá historie se znovu opakovala. Jenom ji využil a teď jí zasypával dobře mířenými urážkami a posměšky. Znal ji moc dobře a přesně věděl, kam se trefit, aby ji to bolelo co nejvíce.
Jediné na co při svém útěku byla schopna myslet, byl úšklebek neznáme dívky, která vše zkazila.

Dala důvěru někomu, kdo si ji nezasloužil a tohle byl důsledek. Nepoučila se z dřívější chyby a ta se zopakovala v prakticky úplně stejném scénáři.
Dovolená skončila a ona se vrátila zlomená domů. Při vybalování vypadlo na zem poslední zrnko písku z toho dne, kdy to všechno začalo, ale zároveň i skončilo.Tak to byl můj první pokus o trasformaci témata týdne v nějaký příběh na tomto blogu.
Je to úplně něco jiného, než co jsem psala dříve, ale myslím, že to nedopadlo zas až tak zle :D
Hlavně mi přišlo zbytečné vymýšlet jména a charakteristyky postav + nějaké konverzace, když se stejně jedná o takovou malou jednorázovku. Proto je to celé přeplněné zájmeny a situacemi, které si holt musíte domyslet :D
Zároveň jsem tomu chtěla dodat nějakou hlubokou myšlenku, a vůbec jsem to celé chtěla podat ve vážněnjším stylu, což si myslím, že se mi docela povedlo.
I když mi to teď po pár přečteních přijde poměrně kýčovíté, tak doufám, že se vám tento malý pokus o příběh líbil, a že možná něco takového v budoucnu zopakuji :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama