Paula Hawkins: Dívka ve vlaku a Do vody

11. září 2017 v 17:37 | Ellie |  Knižní recenze

Už nějakou dobu opět poměrně často čtu a rozhodně mi neunikly dvě populární knihy od stejné autorky.
Jak už nadpis napovídá jedná se o Dívku ve vlaku a Do vody od Pauly Hawkins.
Obě dvě se mi svým způsobem líbili a proto jsem se rozhodla vám o nich napsat svůj názor.Jako první jsem si přečetla Dívku ve vlaku. Ta mě svým způsobem vlastně zklamala, protože jsem od ní čekala úplně něco jiného. Dopředu jsem si o ní nic nezjišťovala, díky čemuž jsem si obrázek vytvořila pouze z názvu a obálky. Čekala jsem nějaký příběh o mladé dívce, spíše romantického charakteru.
Kniha je napsaná z pohledů více postav a části se odehrávají v různých časových obdobích. Ze začátku jsem se do toho lehce zamotávala, ale po pár částech už jsem byla schopná se v ději vyznat. Jeiné, na co si podle mého musíte dávat pozot, aby se vám nic podobného nestalo, jsou roky. Zbytek datumu vám podle mého může být úplně ukradený.
Co se příběhu celkově týče, v určitých částech byl hodně ze života. Líbilo se mi, že různé detaily byly zmiňovány postupně, takže ze začátku hlavni postava vypadala jako úplně normální člověk, ale postupem času jsem se o ní dozvídala stále nové a nové věci, které by mě ze začátku ani nenapadly.


Jako druhou jsem četla knížku Do vodu. Musím se přiznat, že ta se mi líbila mnohem více než Dívka ve vlaku. Možná to bylo tím, že už jsem věděla, co čekat a nedostavilo se to výše zmiňované zklamání. Příběh mi ale také přišel záhadnější než v předešlé knize. Tato knížka je opět psaná z pohledů různých postav. Zde se to ale ještě komplikuje tím, že postav je mnohem více a každá je psaná jiným způsobem. Některé postavy mluví v 1. osobě, jiné jsou psané ve 3. nebo mluví k někomu. Oproti Dívce ve vlaku už se děj neodehrává v tolika různých časových obdobích, ale sem tam, se nějaký ten skok v čase objeví.Na závěr bych asi řekla, že se mi obě dvě knížky líbily a určitě vám doporučuji si je přečíst.
Pokud ale nemáte rádi čtení, Dívku ve vlaku můžete najít i ve filmovém provedení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 17. září 2017 v 9:46 | Reagovat

Četla jsem Dívku ve vlaku a musím říct, že autorka píše prostě ohyzdně. Já nevím. Příšerně mě to nebavilo a štvalo zároveň.

2 ellies-wonderland ellies-wonderland | 21. září 2017 v 17:29 | Reagovat

Mě se styl psaní naopak docela líbil, obzvlášť to postupné rozvíjení děje a detailů, ale samozřejmě je to čistě můj názor :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama