Co dělat když jste nemocní

20. října 2017 v 12:00 | Ellie |  Podzimní články
S podzimem samozřejmě přichází i období chřipek, nachlazení a jiných nemocí.
A když už zůstanete doma, po nějaké době vás už nenapadá, čím by jste se mohli zabavit. Toto téma se momentálně týká i mě, protože právě ležím doma s horečkou.
Proto jsem se rozhodla v rámci zabavení sama sebe (a možná i vás) sepsat pár rad o tom co, bychom my nemocní mohli doma dělat, aby jsme se neukousali nudou.
Jako první tu mám docela samozřejmost a tou jsou filmy.
Znáte takové to, když je vám tak špatně, že nemůžete nic dělat, ale zároveň nemůžete ani pořádně spát? Takto u mě probíhá většina nemocí a většinou pomáhá podívat se na nějakou pohádku nebo animovaný film.
Teď si asi říkáte, že jsem nějaká infantilní malá holka, ale pointa je v tom, že pohádky mívají poměrně jednoduchý příběh, který jste ve svém stavu schopni vnímat a zároveň vás dontí myslet i na něco jiného než na vaši nemoc.
Já mám nejraději asi takové klasiky jako je Bambi, Lví král a Alenka v kraji divů (tzn. moje absolutní srdcovky z dětství plus se na ně ještě koukám přes stará cédéčka :D ) A z nějakých novinek se mi líbil Baby boss a Já padouch.


V takovém tom stavu, kdy si sice připadáte zdravě, ale musíte ležet doma protože máte horečku, je dobré se věnovat nějaké tvůrčí činnosti.
Můžete si kreslit, něco psát nebo vybarvovat takovéty antistresové omalovánky, i když zrovna nemusíte být nijak vystresovaní :D .
Zároveň vám to určitě myslí na tolik, aby jste se alespoň trochu pokusili dohnat to co právě zameškáváte. Ať už je to škola nebo práce.


V dnešní době už si málokdo najde nějak pravidelně čas ke čtení. Já si čtu maximálně o víkendech nebo právě, když jsem nemocná. Pokud doma zrovna nemáte nějakou knížku, na kterou by jste měli náladu a do knihovny za vás nikdo nezajde. Můžete zkusit najít něco na internetu. Například na ulož to najdete spoustu knížek. Satčí hledat s příponou epub pro čtečky, mobi pro čtení v mobilu nebo i pdf.
Kouknou se můžete i do aplikace Wattpad, kam lidé píšou také poměrně povedené příběhy.
Samozřejmě se vám tímto rovnou naskytne i příležitost pro to, napsat svůj vlastní příběh ať už na Wattpad nebo třeba blog.


Sama na sobě pozoruji, že když mám třeba hektický týden tak se o sebe starám mnohem méně než v jiných dnech, což je vlastně docela logické.
Proto je někdy fajn si udělat chvíli pro sebe. Samozřejmě že když vám bude špatně, tak si v posteli asi pořádně nevyčistíte pleť nebo neoholíte nohy.
Zkuste si ale napustit horkou vanu, na obličej nebo i vlasy dát masku a prostě v teple odpočívat.


Můžete se i věnovat věcem, které jste v poslední době zanedbávali. Pokud máte náladu a při prudším pohybu vám není na omdlení, můžete třeba uklízet, cvičit na nějaký hudební nástroj pokud hrajete nebo zavolat nějakému příbuznému se kterým jste dlouho nemluvili a pořád si opakujete, že už by jste měli.


To by už asi bylo všechno pro moje rady pro nemocné.
Doufám, že jsem vám tímto kratičkým článem třeba zkrátila dlouhou chvíli a vám nemocným přeji brzké uzdravení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama