Radka Třeštíková: Bábovky

23. října 2017 v 15:00 | Ellie |  Knižní recenze
Někteří z vás už možná ví, že v poslední době zase poměrně dost čtu.
Proto jsem se až teď dostala k určitým knížkám, které byly populární už před nějakou dobou.
Tak je to například i teď. Kniha Bábovky vyšla už někdy vloni a každý z vás už o ní určitě alespoň slyšel. Proto jsem se poměrně dlouho rozmýšlela, jestli o ní mám vůbec psát.
Nakonec jsem se ale očividně rozhodla a hodlám vám napsat něco o mém názoru na tuto knihu.


Výsledek obrázku pro bábovky třeštíkováKniha Bábovky je o jednotlivých příbězích různých žen, které jsou nějak propojené.
Mě tato myšlenka přijde jako dost dobrý nápad a nic podobného jsem ještě nečetla.
Zároveň to mělo i svou stinnou stránku v tom, že jsem občas určité pasáže nechápala. Jde totiž o to, že se v knize vyskytuje množství různých jmen a souvislostí s jinými jmény. Někdy mi chvíli trvalo, než mi došlo, o jaké postavě se teď baví, kdo to vlastně byl a proč o ní mluví tím způsobem, kterým o ní mluví.

Je samozřejmé, že mě někeré části zaujaly víc než jiné. Někdy mi bylo i líto, že daná kapitola už skončila, protože mě zrovna bavila a chtěla jsem se o posavách dozvědět více, ale někdy jsem se do čtení musela spíše nutit. Zároveň byly příběhy opravdu ze života a řešily i různá společenská témata jako je homosexualita nebo postužení dětí.

Jediné nad čím jsem dlouho přemýšlela a nic moc mě nenapadlo je název knihy. Proč Bábovky? Je to tím, že každá z hrdinek je jiná, jako je jiná každá bábovka na obalu? Namlouvala jsem si to, a nebo se tam i samotná bábovka vyskytovala nějak moc často? :D

Když to shrnu, kniha se mi líbila, bavilo mě jí číst a určitě bych vám jí ráda doporučila.
Jenom vás asi upozorním na to, že při čtení by jste měli být poměrně pozorní, aby jste se později nezamotali tak jako já xD

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Teri Teri | Web | 5. listopadu 2017 v 18:30 | Reagovat

Tato kniha mě zaujala obálkou a zarezervovala jsem si ji v knihovně, Po příchodu domů jsem si titul vyhledala zjistila jsem, že ehm.... je pro lidi o něco starší. Pak za týden, když jsem šla do knihovny mi knihovnice podala knihu a ptala se,, jí máš pro maminku" Já,, no mě zaujala obálkou a pak jsem si jí doma vyhledala zjistila jsem, že to není literatura pro mě, já bych si jí asi nevzala" Paní knihovnice se zasmála a řekla jen, že jo :).
Teď bych po ní už nešáhla možná za 7 let až budu velká :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama