J. K. Rowling: Harry Potter and a cursed child

22. listopadu 2017 v 16:35 | Ellie |  Knižní recenze
Po ani ne tak dlouhé době tu má pro vás další článek o knize, kterou jsem přečetla.
Jedná se o Harryho Pottera a prokleté dítě. Na čtení této knížky jsem se opravdu těšila a musím říct, že mě vůbec nezklamala.
Ještě na začátek bych vám chtěla říct, že jsem tuto knihu četla v angličtině. Nezmiňuji to, protože bych se chtěla nějak vychloubat (možná jenom trošičku :D ), ale pro to, že bych vám chtěla doporučit udělat to samé. Nepřijde mi, že by se tam vyskytovala nějaká extra náročná angličtina a myslím si, že tomu porozumí každý, kdo se o angličtinu třeba nějak více věnuje i mimo školu a má ji už nějak naposlouchanou.
Samozřejmě jsem nerozuměla úplně každému slovíčku, ale příběhu jsem byla schopna porozumět i tak, takže si myslím, že pokud se chcete nějak v angličtině zdokonalovat, byla by chyba to alespoň nezkusit.
A teď už se vrhneme k samotnému příběhu. Ze začátku jsem byla sledem události a okolností v příběhu lehce zklamaná, protože asi každý čekal, že příběh se bude ubírat úplně jiným směrem. Nakonec mi to asi zas tak nevadilo, protože vznikl příběh úplně odlišný od těch předešlých.
Zároveň jsem byla ráda, že v knize zůstaly zachovány určité věci z předešlých dílů, i když o ně nijak přímo nešlo. Přijde mi totiž, že pokud se nějaký příběh ať už v knize, seriálu nebo filmu posune o nějaký delší čas dopředu, dost se změní a už to zkrátka není to, co to bývalo.

Co se stylu psaní týče, tak je to psáno formou scénáře. Díky tomu se celá kniha četla docela rychle, ale zároveň jsem se někdy začetla tak moc, že jsem četla jenom repliky a ne kdo je říká, takže jsem po chvíli moc nevěděla, o co jde a jaká z postav si vlastně co myslí.

Máte rádi Harryho Pottera? Četli jste už toto pokračování?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama