Jak jsem si zase změnila vzhled blogu

25. listopadu 2017 v 14:52 | Ellie |  Ze života
Původně jsem ještě chtěla napsat alespoň jeden článek do podzimní série.
Ta nakonec dopadla podobně jako její letní předchůdkyně a přidala jsem do ní jenom pár příspěvků. Jediné co mě tak nějak zvládá omlouvat je to, že přes podzim vycházelo docela dost článků o knížkách a knihy k podzimu také přeci neodmyslitelně patří.
Bohužel mě na poslední chvíli nic podzimního nenapadlo, a tak jsem zabloudila na hlavní stránku blog.cz a rozklikla nějaký náhodný blog. V přesvědčení že na podzimní článek už je možná opravdu trochu pozdě mě utvrdil celý vyvánočněný a vyzimněný design blogu.To mě donutilo přemýšlet nad tím, že jsem vlastně měla vymyšlený celý podzimní vzhled, ale nakonec mi přišlo zbytečné ten starý nějak měnit. Zároveň ten starý byl v té době tak trochu staro-nový a mě přišlo divné ho měnit po tak krátké době.
Najednou jsem ale dostala strašnou chuť přivést si na blog trochu vánoční nálady a klasicky jsem se vypravila na Pinterest. Postahovala jsem si asi dvacet různých obrázků, ale nenašla jsem žádné dva, které by se k sobě hodily.
Aby jste tak pochopili, o čem mluvím, asi bych vám měla vysvětlit, jak u mě probíhá celé vybírání designu na blog.
Celé se to u mě dělí do třech částí (protože zas tak graficky a počítačově zběhlá nejsem, abych si pohrávala i s dalšími věcmi :D ). Pozadí, nadpis a písmo. Pozadí a nadpis jsem na tomto blogu měnila už několikrát, ale barvy, velikosti a styly písma jsem kompletně překopala jenom jednou.
Vždy mám nějaký obrázek na pozadí a u nadpisu tak, aby spolu barevně i tématicky ladily. Tady právě nastal problém, protože jsem měla spustu různých stylů a barevných kombinací.
Nakonec jsem se na to všechno vykašlala a řekla jsem si, že vánoční vzhled odbydu stejně jako ten podzimní. Takže vlastně nijak :D

V noci jsem klasicky nemohla spát a celý tento nápad se mi nějak rozležel v hlavě. Ráno jsem si sedla k počítači a místo zběsilého a naprosto náhodného stahování jsem hledala už konkrétní věci, které by se shodovaly s mojí představou.
Rozhodla jsem se pro téma zimního lesa. Do toho se mi ještě v poslední době opravdu líbí styl jakože vodovkových kreseb, který jsem se rozhodla také zapojit.
Když jsem byla s výběrem obrázků hotová, přišel čas na to je aplikovat na blog. S pozadím to byla naprostá brnkačka jako vždy, ale problém přišel klasicky až s nadpisem. Velmi profesionálně používám na všechny tyto úpravy malování, takže jsem tam obrázek pořád poupravovala, zvětšovala, změnšovala a šoupala než konečně seděl tak jak měl.
Docela jsem se divila jak rychle a jednoduše mi to šlo, protože poslední měnění stylu blogu byl docela porod. Byla jsem sama se sebou tak spokojená, že jsem ještě změnila hromadu dalších věcí, takže opravdu nevím jak potom někdy v lednu budu blog vracet do původního stavu xD


Tímto článkem jsem se s vámi chtěla podělit o to, jak zatím probíhá moje sobota, chtěla jsem se hlavmě pochlubit a zeptat se vás na váš názor, který mi určitě napište do komentářů.
Pokud se vám nějaké obrázky použité na novém designu líbí, podívejte se na jejich zdroje do oblíbených odkazů :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama