Kiera Cass - Dcera

28. listopadu 2017 v 16:00 | Ellie |  Knihy a čtení
Před nějakým časem jsem vám sem napsala svůj názor na tři princeznovské knížky od Kiery Cass.
Prokousala jsem se i jejich dalším pokráčováním a o můj názor na něj se s vámi také podělím.Jak už můžete z článku o pedchůdkyních této knihy vědět, docela se mi líbily a na pokračování jsem se i těšila.
Bohužel ale nemohu říct, že by se mi nějak extra líbilo. Skok v čase jsem moc nečekala a moc mě nenadchl. Ostatně já obecně nejsem příznivcem těchto přesunů v čase v knihách, seriálech i filmech.
Když jsem se s ním tedy smířila, těšila jsem se na zajímavý příběh z jiného pohledu na selekci, kterého se mi ale nedostalo.
Celý průběh mi přišel hrozně natahovaný a nic moc se v něm celkově nedělo.
Až když mě to konečně začalo bavit, tak najednou bum! Naprosto otevřený konec.
Docela mě zajímá, jak to celé nakonec dopadne, ale tuto knihu považuji spíš za slabší a její předchůdkyně se mi líbily rozhdně mnohem více.

Také mi přišlo zvláštní najdenou o postavách z minulých dílů přemýšlet jako o postarších lidech co mají děti a jsou úplně jiní. Zároveň se i nějaké mé představy o jejich starších verzích neschodovaly s autorčinými :D
Jinak by mě zajímalo, zda to s těmi skoky v čase v různých příbězích máte stejně jako já. Nemůžu si pomoct, ale obzvlášť u knížek mám vytvořenou nějakou představu o postavách a najednou jí musím celou překopat, protože z čista jasna jsou o dvacet let starší :D Příběh se tak začne ubírat úplně jiným směrem, řeší něco jiného a mají kompletně odlišné priority než před tím.
Třeba mi naprosto vyhovoval Harry Potter, jak každá knížka představuje jeden rok. A u prokletého dítěte jsem se skokem počítala, takže mě tolik nepřekvapil a i mi tam docela seděl.

Četli jste toto pokračování selekce? A jak jste na tom vy a náhlé skoky v čase v knížkách?zdroj obrázku: google - topcteni.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama