Vánoce, Vánoce přicházejí

4. prosince 2017 v 17:15 | Ellie |  Vánočníí
Už pár dní je oficiálně opět to období, kdy si můžu beztrestně zpívat koledy, ověšet si celý pokoj světýlky a každý den sníst čokoládu.
Letos jsem se rozhodla do svého předvánočního šílenství zapojit i vás a vymyslela jsem pár článků s vánoční tématikou, které budou vycházet v průběhu prosince.
Nějakou dobu jsem se rozhodovala, jak tuto sérii začít a napadlo mě udělat to samé jako na začátku podzimu.
Takže jsem vám sem vypsala pár věcí, které pro mě k vánocům neodmyslitelně patří a zaručeně vás zvládnou dostat do vánoční nálady.
Hudba je pro mě obzvlášť poslední dobou neodmyslitelnou součástí skoro každé činnosti. I teď když to píšu, mám puštěné písničky :D Nikdy jsem až na vyjímky nebyla nějakým velkým fandou těch typických starých amerických vánočních písniček, ale letos na mě na Spotify vyskočil vánoční playlist právě s těmito skladbami a já se do nich okamžitě zamilovala. Proto vám doporučuji Spotify playlist Christmas Songs - Holiday Music. A jestli vás zajímají nějaké konkrétní písničky, tak neraději mám Rudolph the red nosed reindeer, Let it snow, I want a hippopotamus for christmas a samozřejmě klasiky jako jsou Last christmas, So this Is christmas a All I want for christmas.


Vánoce samozřejmě pronikají do sfér jak blogů tak i Youtube. Tam se to teď jenom hemží vánočními videi a hlavně vlogmasy. Ty spočívají v tom, že autor natáčí denní vlogy z předvánočního času. To je také podle mě docela dobrý způsob, nalazení se na vánoční náladu. Já mám tento typ videí nejraději od A cup of style nebo od Zoelly. Těchto videí je ale teď plný internet, takže si myslím, že si každý může vybrat styl, který se mu líbí.


Už od podzimu se pravidelně prolevam skrz na skrz čaji, ať už kvůli ošklivému počasí nebo nachlazení. Podzim je pro mě obdobím zelených a černých čajů, ale v prosinci mám nejraději ovocné čaje s nějakou vánoční příchutí. Asi vám úplně neřeknu konkrétní typ na čaj, protože si vždy nějaký vyberu v takovém tom čajovém obchodě, který je snad v každém městě. Znáte to, mívaji tam skleněné dózy plné sypaných čajů a vy si k nim čicháte tak dlouho, než najdete ten, který byste si dali nejraději.


K Vánocům patří i klasický stres spojený s výběrem dárků. Já se musím přiznat, že dárky nemám ještě ani vymyšlené, ale asi vím, do jakých obchodů musím zajít. Ráda bych napsala článek o tipech na dárky, ale teď tu zmíním obchody, do kterých se letos určitě chystám, protože vím, že tam vždy něco vyberu. Samozřejmostí i pro nákup dekorací je Tiger, který najdete v Praze třeba na Smíchově nebo Chodově. Dárky pro takovéty lidi, u kterých fakt nevíte, seženete třeba v Lushy v Palladiu. Na Černém mostě nebo opět na Chodově se nachází obchod jménem Sinsay, kde určitě vyberete něco pro kamarádky.


Už v předchozím odstavci jsem se lehce zmínila o dekoracích. Nikdy neprožívám svátky, jako je třeba Halloween nebo Velikonoce tak moc, abych si vyzdobila celý pokoj. U Vánoc je to ale úplný opak, jelikož už jsem si asi před týdnem udělala výlet na půdu a celý pokoj jsem si ověšela světýlky a všemožnými dalšími ozdůbkami. Pokud si ale chcete pořídit nové ozdoby tak doporučuji Tiger, Primark a třeba i Kik. Zde seženete levné ozdoby, což se podle mě docela vyplatí, protože mi přijde zbytečné vyhazovat kupu peněz za ozdoby, které budete využívat jednou do roka.


S Vánoci přichází i zimní počasí, které se dá právě s Vánocemi perfektně spojit. Takovou klasikou jsou vánoční svetry, teplé ponožky s vánočními motivy, huňaté šály a pletené čepice s velkými bambulemi. Jednou z věcí, které mám na Vánocích právě tak ráda, jsou právě tyto kousky oblečení. A i když se budete jenom válet doma, tak s vánočními motivy na legínách nebo mikině, vaše nálada určitě zvánoční.


Mojí poslední kategorií jsou filmy a seriály. Asi v každém seriálu se někdy vyskytnou Vánoce alespoň na část dílu. Pokud se na to koukám zrovna uprostřed léta, tak mám vždy problém se ubránit vánoční náladě. Koukněte se třeba na Přátele, Sherlocka, Průměrňákovi nebo klidně i Comeback a určitě nějaký vánoční díl najdete. A co se filmů týče, tak Vánoce jsou pekné třeba v Harrym Potterovi nebo Sám doma. Je i spousta vánočních pohádek od Disneyho, na které si v průběhu Prosince také ráda udělám čas. Jsou to třeba Mickey co se stalo o Vánocích nebo Medvídek Pú. I když už určitě nemám na tento typ pořadů věk, ráda se na ně takhle před Vánoci z nostalgie podívám.


A jak Vánoce prožíváte vy?

obrázky: Pinterest


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama