Jak jsem se vztekala nad designem, novoroční depky a jak to bude v roce 2018?

10. ledna 2018 v 16:30 | Ellie |  Ze života
Taky jste si všimli toho, že se to tu poslední dobou podobá spíše nějakému typickému literárnímu blogu, který se zaměřuje pouze na knížky?
Já jsem si toho samozřejmě všimla, a protože nechci, aby si každý nově příchozí tohle myslel, rozhodla jsem se tento dojem zapudit dalším uvolněným a typicky kecacím článkem.
Tato série už sice nemá žádné oficiální jméno, ale podstata zůstává stejná. Opět jsem shromáždila pár témat a trochu si je tu probereme, protože něco takového tu hodně dlouho nebylo.

Začala bych asi tím, čeho si všimli tací, kteří sem nezavítali poprvé. Změnila jsem si design. Zase.
Tuhle sobotu bylo většinu dne opravdu hezky a sluníčko svítilo prakticky neustále. To docela kontrastovalo s mým vyziměným blogem a mě to začalo lézt na nervy. Večer už jsem to nevydržela a rozhodla jsem se vrátit vzhled do původního stavu. Bohužel jsem byla hloupá natolik, abych prakticky zapomněla co, kde a jak bylo. A když jsem to jakž takž poskládala dohromady, nelíbilo se mi to tolik jako ještě někdy v prosinci.
Na kompletní změnu jsem neměla čas ani nervy, a tak jsem se rozhodla jenom pro drobné úpravy, které zatím spočívaly pouze v mazání. Smazala jsem obrázek ze záhlaví a všechny rámečky a celé to najednou začalo působit mnohem lépe. Po tomto malém úspěchu jsem se rozhodla změnit i logo blogu. Zapla jsem nějaký online editor, který mi vždy v nějakých nenáročných drobnostech na blog dost pomohl a objevila jsem ten nejúžasnější font na světě. Abyste to pochopili a nemysleli si, že jsem pošahaná natolik, abych řešila takovou blbost jako je font písma. Tenhle naprosto přesně zapadal do celého vzhledu blogu a dokonce korespondoval i s jeho názvem. Nebylo to nic extra přeplácaného, ale zároveň to bylo roztomilé a neobvyklé.
Při pokusu o uložení mého "díla" (nevím jestli se jeden nápis dá považovat za dílo...) po mě editor začal chtít placené členství. Asi jsem ho holt bezplatně používala až moc dlouho. To mě naštvalo a byla jsem už moc líná na to, hledat nějaký podobný a hlavně bezplatný program, a tak jsem se vztekem nechala logo, tak jak tu je už od začátku.


Určitě vám neuniklo, že nějakou dobu už se pohybujeme v roce 2018. Ještě jsem vám ani nepopřála všechno nejlepší do nového roku, což bych teď ráda napravila. Takže doufám, že jste si pořádně užili Vánoce a tenhle rok pro vás bude minimálně stejně tak dobrý jako ty předešlé.
Ale teď k tématu, ke kterému jsem se chtěla dostat už na začátku. Nový rok přináší většině lidem potěšení asi tak v prvních pár dnech. Poté vyprší Silvestrovská euforie a někdy se mohou dostavit i novoroční depky. Prostě jsme zase o rok starší a máme o rok méně času. Nebudu vám tady vyprávět o tom, jak bychom měli náš čas využít naplno, protože toho je můj blog přímo přeplněný, ale ráda bych zůstala u těch depek. Samozřejmě se nejedná o žádné vážné deprese, ale jsou to jednodušše malé depky, z toho, že až moc přemýšlíme nad životem.
Já osobně nový rok v tomto smyslu neprožívám prakticky nijak. Prostě se jenom změní číslo na kalendáři. Tímto vlastně končí. Je to jenom způsob jakým člověk počítá čas. Nic víc a nic míň. Proto je naprosto zbytečné se s tím teď stresovat.


Už od prvního ledna mi přijde internet plný různých blogových slibů a předsvzetí, ve kterých autoři slibují jak budou přdávat články pravidelně a budou plné smysluplného obsahu. Nebud vám lhát, mě také napadlo, že bych mohla něco takového napsat. Na blogu to vypadá hezky a alespoň bych tím dala sama sobě nějaký cíl. Tím to ale končí. Jak se znám tak bych ani jeden z těchto slibů nedokázala pravidelně plnit. Nechci mít pocit, že se musím do psaní nějak nutit protože to by potom začalo postrádat smysl, že? Jediné co vám asi tak můžu říct je to, že se mě v roce 2018 pravděpodobně ještě nezbavíte. Alespoň teď mám takový pocit. Blíží se totiž narozeniny tohoto blogu a mě to nakoplo do vymýšlení spousty nových článků, které mám teď v záloze. Takže vám sice neřeknu kdy a jak budou články vycházet, ale mohu vás ujistitit, že vycházet rozhodně budou :)


A jak se máte vy?zdroj obrázků: Pinterest
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 30. ledna 2018 v 7:11 | Reagovat

Mám pocit, že jsme navštěvovaly stejný online editor.. A taky mě nedávno takhle zradil! :( :D Hrůza.. Každopádně design je moc pěkný! Jednoduchý, ale zároveň roztomilý:) Já nikdy o "posilvestrovské depce" neslyšela, ale když se nad tím tak zamýšlim, tak ano.. Je to docela stresující:DD Ale ne, beru to podobně jako ty, prostě číslo, nic víc. :D Taky přeji mnoho štěstí do nového roku! (opravdu brzy, já vím :D:D)

2 ellies-wonderland ellies-wonderland | 2. února 2018 v 19:24 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama