Leigh Bardugo: Šest vran

13. ledna 2018 v 16:30 | Ellie |  Knižní recenze
Je vidět, že knižní výzvu jsem zatím vzala útokem, protože se s vámi chystám podělit již o třetí knihu.
Jak už nadpis napovídá, jedná se o v poslední době dost populárních Šest vran od Leigh Bardugo a já se i přes pár svých výhrad musím přidat k té velké spoustě jejích fanoušků.
Tuto knihu jsem zařadila do tématu "kniha o padouších a záporných hrdinech"

Hned to první co mě na knize zaujalo byl její vzhled - hlavně velikost. Má 384 stran, takže patří k tlustším knihám a k tomu má rozměry něco mezi A4 a A5. Zajímavé je, že strany má z venku obarvené na černo, což budí úplně fantastický dojem. Pod obalem jsou desky celé černé kromě nápisu "Šest vran" na hřbetu knihy, který je leskle červený. Nezklamal ani vnitřek knihy, kde jsou dvě mapy pro lepší orientaci v příběhu a každá část je oddělena zajímavou ilustrací. Takže vzhled rozhodně chválím.

Začátek knihy mi přišel lehce krkolomný, protože se nás autorka snaží seznámit se všemi postavami, okolnostmi a odbornými názvy týkajícími se příběhu. Na mě tam bylo až moc informací najednou a chvíli trvalo, než jsem si určitá jména přiřadila k postavám, nebo jsem porozuměla cizím názvům.

Příběh je napsaný hezky čtivě a je propletený spoustou flashbacků, díky kterým se můžete více seznámit s postavami a porozumět jejich mnohdy záhadnému chování. V rámci knižní výzvy jsem tuto knihu zařadila do kategorie o padouších a záporných postavách. To protože všechny hlavní postavy nejsou nijak svaté ani nevinné. Je to právě naopak. Hlavní skupina postav se skládá ze zlodějů, podvodníků, gamblerů a členů pouličních gangů.
Líbila se mi propracovanost všech "šesti vran" a musím říct, že nakonec jsem si je všechny zamilovala. Jedna z věcí co můj mozek chvíli nebyl schopen pobrat, byl věk hlavních postav. Nemohla jsem se zžít s představou, že mají tolik schopností, jsou součástí pouličního gangu, ale není jim více než 19.

Kniha je plná akce, napětí a trochu té romantiky. Konec zůstal naprosto otevřený a v zahraničí už vyšel další díl, ale já si do něj v angličtině s tou spoustou cizích slov pojících se pouze k této tématice netroufám.
O tom, že této knize předcházejí dva díly knihy "Griša" se stejnou tématikou, jsem zjistla až po dočtení. Příběh zde sice do šesti vran nenavazuje, ale možná bych to na začátku celé lépa pochopila až po přečtení těchto knih. Proto by bylo asi fajn si nejprve přečíst je, protože jsem se ve spoustě recenzí dočetla, že většinu lidí odradilo právě to, že knize nerozuměli.

Příběh celkově se mi opravdu líbil a nemůžu se dočkat jeho pokračování, které má být údajně ještě lepší, protože jsem si tento svět opravdu oblíbila.Celý můj letošní seznam můžete najít v prvním článku v rubrice "reading challenge" nebo na webu popsugar.com

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama