Maska

5. března 2018 v 21:29 | Ellie |  Úvahy nad tématy týdne
Tak jo ... ehm .. maska ...
Ne, vážně ani asi po půl hodině uvažování nejsem schopna vymyslet nic smysluplného. Poslední dobou mi ty témata týdne opravdu dávají zabrat. Jediné co mě napadlo je fantom opery. Ten měl přeci masku ne? A proč asi?
Ten přeci měl masku ne? Ale proč??
Protože byl jiný a ostatním se to nepozdávalo. Zavrhli ho kvůli tomu a on musel žít v ústraní a postupně byl zapomenut.

Neodráží nějak tento příběh už z roku 1909 společnost o téměř sto let později - tedy dnes?
Lidem se odjakživa příčí jakékoliv změny a odlišnosti. Při pokusu o vyniknutí nebo zbourání zaběhnutých stereotypů se na vás většina společnosti začne dívat skrz prsty.

V poslední době už se to sice lepší, ale nebylo to ještě před pár lety, kdy jsme nemohli ani slyšet slovo "homosexuál" a na tyto lidi jsme pohlíželi s odporem, protože se nějakým způsobem lišili od toho co známe a chápeme?

Stejně jako je nám přírodou dána nechuť ke změnám, je nám dána i tolerance a snášenlivost. Sice vám to může připadat složité, ale po chvíli zjistíte, že je mnohem jednodušší vžít se do role druhého a pochopit ho, než si na něj jenom stěžovat a nadávat.

Proto buďme jako společnost tolerantní a chápaví, ať lidé kteří se rozhodli jít jinou cestou, nebo mají svojí odlišnost od přírody, nemusejí nosit žádnou masku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mikoláš Chromík Mikoláš Chromík | 5. března 2018 v 21:52 | Reagovat

"V poslední době už se to sice lepší," ... horší :-) respektu ubývá, ale já to kašlu, mám svou cestu a hledím si svého okruhu lidí a svých hodnot a cílů :) takže se nenervuji, ale zachovávám sám sebe

2 ellies-wonderland ellies-wonderland | 7. března 2018 v 16:20 | Reagovat

[1]: Myslím, že závisí na tom, co chceme aby společnost respektovala. Třeba bych řekla, že u zmíněné homosexuality se to právě i díky internetu lepší.
A samozřejmě je fajn nehledět na to, co říkají ostatní, ale bohužel ne všem (například i mě :D ) se to daří.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama