Konečně jsem přišla na to, co se sebou

27. května 2018 v 11:48 | Ellie |  Moje srdeční výlevka
Mým celoživotním "problémem" byla otázka: "Čím chceš být, až vyrosteš?", přičemž odpověď "nevím" nepřipadala v úvahu. Prarodiče a další rodinní příslušnci, učtelky ve školce a škole, ti všichni chtěli znát odpověď na tak zdánlivě jednoduchou otázku. Vypadalo to, jakoby všichni okolo mě již měli svůj životní cíl a směr zadaný a šli si za ním, zatímco já jsem si vždy, když přišlo na tuto situaci, něco vymyslela.
Byla období, kdy jsem věděla co chci. Bohužel trvala vždy maximálně týden. Malířka, policistka, veterinářka,... Moje nápady šly od těch nejabsurdnějších po ty reálnější a postupem času jsem se začala ptát sama sebe, zda by mě dané zaměstnání uživilo, nebo jestli bych na to vůbec měla.
Postupem času jsem si začala svou nejistou "nevím" odpověď prosazovat častěji a čím jsem byla starší, lidé okolo mě to přestávali řešit. Ve škole jsem zaměstnání naposledy probírali asi tak před rokem v rámci nějakého konverzačího německého cvičení. Zde jsem si sice skvěle pocvičila svou oblíbenou frázi "Ich weiss nicht." a "keine Ahnung" ale účel to evidentně nesplnilo.
Nakonec jsem otázku o své budoucnosti odložla na neurčito s tím, že se někdy něco najít musí. Na začátku prváku se ale v hodinách začala objevovat hláška "Tohle bude potřebovat jenom ten, kdo bude z tohoto předmětu maturovat." a mě v hlavě vyklíčil problém: z čeho vlastně chci maturovat? To se odvíjí samozřejmě od požadavků vysoké školy, ale kam chci vlastně na školu? To rozhodne to, co chci v budoucnu dělat, ale sakra, co já chci vlastně dělat? A byla jsem zase zpátky na začátku ve školce, kde se mě ptali čím chci být až budu velká.
A tak jsem začala přemýšlet ještě usilovněji. Opět jsem se snažila vybavit všechny své kvality. Zase jsem přemýšlela nad tím, co mi jde a co ne. A překvapivě jsem opět nedošla k žádné odpovědi. Až mě napadlo zamyslet se i nad možností, kterou jsem dávno zavrhla. Doktorka. Toto zaměstnání se mi příbuzní snažil vnutit již v útlém věku a já jsem si k němu i díky tomu, vytvořila odpor. Také jsem věděla, že medicína je plná biflování, což jsem si ve svých šesti letech vůbec nedovedla představit.
A teď mě to trklo. Se svojí obstojnou pamětí bych mohla zvládnout anatomii i praktické věci a s mou zálibou v jazycích by neměla být problémová ani latina. V tom momentě mi došlo, co by mohla být jedna z možností. A tak jsem začala googlit. Objevila jsem spousta českých mediček, které sdílí svoje medicínské trable pomocí blogů a také spoustu zaraničních youtuberek také studujících medicínu. Najendou se mi celý tento obor zalíbil, zjistila jsem si různé informae a voilá, prozatím mám jako spousta mých vrstevníků vybranou vysokou školu! Vím co musím umět k přijímačkám, s jakým průměrem by mě vzali i bez nich a tak dále.
Netvrdím, že si to do čtvrťáku ještě nerozmyslím, ale prozatím jsem konečně našla nějaký svůj cíl, za kterým bych si ráda šla. Nudné hodiny ve škole pro mě konečně nabyly nějakého smyslu, protože už vím, k čemu mi to bude a že mi to pomůže ve splnění toho, co chci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Chloé ▲ Chloé ▲ | Web | 28. května 2018 v 22:26 | Reagovat

Naprosto ti rozumím. Já to mám furt :D le přeju ti, aby ses stala paní doktorkou ☺

2 Zlomený meč Zlomený meč | E-mail | Web | 29. května 2018 v 19:53 | Reagovat

Zkoušela sis vyplnit tento test? Ten větší je relativně přesný (aspoň u mě byl :D )
http://www.emiero.cz/

3 Heaven Heaven | Web | 30. května 2018 v 16:48 | Reagovat

V prváku jsem vůbec nevěděla, co chci dělat. Ještě teď, co jsem na VŠ, si tím nejsem úplně jistá :D pořád si kladu otázku, jestli to chci fakt dělat, ale beru to jako výzvu. Vždycky jsem se řídila podle svých oblíbených předmětů ve škole, ještě to taky nic nevypovídá, když oblíbenost závisí především na učitelích :D

4 Ellie Ellie | 30. května 2018 v 21:47 | Reagovat

[1]: Děkuji moc :)

[2]: Určitě vyzkouším a děkuji za komentář :)

[Smazaný komentář] To je zrovna něco, čeho se docela děsím. Trvanlivost mých cílů není nikdy moc velká, takže doufám, že ať se v budoucnu rozhodnu pro jakoukoliv školu, budu si s ní na 100 procent jistá :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama