Moje cesta za pozitivním myšlením

7. května 2018 v 20:42 | Ellie |  Ze života
V posledí době jsem si na sobě začala všímat nového nešvaru. A protože jsem holka šikovná a toužící po změně, rozhodla jsem se s tím něco udělat.
Začala u mě totiž převládat jakási negativita. Když jsem byla ve škole, chtěla jsem domů, když jsem byla doma, zachtělo se mi někam vyrazit, toužila jsem po tom někam jet vlakem, ale ve vlaku jsem nadávala, proč nejsem v autě.
Po nějaké době mě to začalo docela štvát. Vždy jsem v naší partě byla považována za tu až přehnaně pozitivní a optimistickou a sama sebe jsem brávala stejně. To se teď ale změnilo a já se pro dobro vlastní i ostatních, rozhodla nalézt cestu zpátky :DZačala jsem jednoduše. Pokaždé když jsem otevřela mobil, něco mě naštvalo nebo vytočilo. Proto jsem si jednoho krásného dne sedla a promazala všechno, co sleduji na sociálních sítí, od odebíraných kanálů na youtube až po sledované stránky na facebooku, prostě všechno. A moje zjištění? Čísla ukazující, kolik toho kde sleduji se smrskla asi tak na polovinu. Všude mi zůstaly jenom takové stránky či lidé, kteří mě dokáží dobít pozitivní energií a při pohledu na ně se nenaštvu.
Zjistila jsem, že jsem sledovala docela dost českých "celebritek", které mi jsou nesypatické, jenom kvůli tomu, abych měla možnost na ně nadávat ještě více.

Také jsem se rozhodla obecně omezit svůj čas strávený sledováním lidí, kteří se mi nějakým způsobem snaží podstčit své ideály a názory. Pokaždé když chci zapnout nějaké video, zamyslím se nad tím, zda to není úplná blbost, nebo jestli se nad tím nenaštvu. Nemám pořebu koukat se na čtřičtvrtě hodinové hauly oblečení, protože jsem se zamyslela nad tím jakou přidanou hodnotu či obecně jenom význam pro mě mají a zjistila jsem, že obě tyto položky jsou v mém případě nulové.
Naopak jsem začala sledovat více blogů. Zjistila jsem, že ty jsou obecně mnohem pozitivnější a články mi většinou dají mnohem více, než videa víceméně o ničem (viz. třeba ty hauly). Zároveň to není jenom tupé zírání do obrazovky, ale musím nad čtením více přemýšlet a mnohdy se i zamyslím nad hlubšími významy článku.

Ale samozřejmě jsem nezůstala jenom u sociálních sítí. Snažím se víc chodit ven, zpříjemňuji si cvičení, tak abych se na něj těšila, a tak dále.
Když jdu s někým do kavárny, snažím se vyhýbat kávě. I když jsem si to ne vždy přiznala, denní dávka kofeinu mě nabudila takovým způsobem, že spát jsem šla někdy po jedenácté, což se úplně neslučuje s dobou, kdy vstávám. Ráno jsem tedy začala další kávou a občas přišla další i odpoledne. Stal se z toho začarovaný kruh, který mě udržoval večer vzhůru ale přes den unavenou. Teď se cítím mnohem vyspaleji, což určitě mé náladě pomůže.

Snažím se i měnit svoje názory obecně. Přijde mi, že jsem na to v tomto článku narazila už několikrát, ale důležité je se nad věcmi zamyslet. Nedbat jenom na první dojem, který nás mnohdy neuspokojí nebo přímo uvrhne do té špatné nálady a negativity. Jestli i po dojmu druhém zjistíte, že s danou věcí nesouhlasíte, nebo se vám nelíbí, oukej každému nemusí vyhovovat všechno, v některých případech by vlastně ani nemělo. Pointou je to, že jste se pokusili najít na dané věci něco dobrého, nezavrhli jste to rovnou. To je právě to, co mě nakoplo k tomu začít s mou negativitou něco dělat. Hned jsem vše odsuzovala a nedbala na to, jaké to doopravdy je.A jenom tak jako na okraj, než úplně skončíme, chcete něco slyšet? I když se tohle všechno zdá úplně banální a naprosto nepodstatné, vězte, že jsem u sebe po nějaké době opravdu zpozorovala změny. I takto by podle mě mohlo vypadat štěstí. Když přestanete hledat chyby okolo a začnete u sebe, třeba zjistíte, jak jste jiné zbytečně hanili, i když chyba byla na vaší straně. Spočívala jenom ve vašem pohledu na svět. Najednou jsem spokojenější jak sama se sebou tak i se svým okolím.
Zkráceně pokud chcete najít jednu z mnoha forem štěstí, zkuste to co já - změnit pohled na svět a zjistíte, že štěstí tu celou dobu bylo, jenom jste ho nevděli.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 nikolwrites nikolwrites | E-mail | Web | 7. května 2018 v 21:29 | Reagovat

Moc pěkný článek! I já jsem udělala to samé co ty (vymazala lidi co mě nějakým způsobem rozčilovali) a je mi opravdu  lépe. S kávou to mám též obdobně, vyměnila jsem ji za zelený čaj a to jen po ránu. Držím palce v posouváním sebe sama a odbourávání negace! ( a vidím že v tom taky nejsem sama!) hezký večer! :)

2 Atunai Atunai | Web | 8. května 2018 v 8:06 | Reagovat

Poslední dobou u sebe řeším podobný problém. Sociální sítě jsem si také nedávno promazala a nejen, že pak nepůsobí negativně, ale taky u nich nestrávím tolik času...
Mým největším problémem ale nejsou ani tak sociální sítě, jako čas. Moc jsem začala vnímat, jak moc utíká každá hodina a než se stihnu zorientovat, den je ten tam. Zjistila jsem, že čas jako takový vnímám už od začátku dne dost negativně. Odpočítávám, kolik hodin mám do téhle nebo jiné akce, za kolik hodin se budu muset začít balit na intr... Je to zkrátka začarovaný kruh. Tak se snažím spíš než odpočítávat, vyplnit si čas něčím příjemnějším jako třeba čtením nebo kreslením. Někdo mi zase řekl, že vždy když se začnu stresovat se mám jít učit cizí jazyk. (Chystám se na to.) :D Tak doufám, že mi změna mého přístupu pomůže a tobě držím pěsti! :)

3 Ellie Ellie | 8. května 2018 v 11:56 | Reagovat

[1]:

[2]: Děkuji :)

4 Zlomenymec Zlomenymec | E-mail | Web | 8. května 2018 v 17:41 | Reagovat

Jo, štěstí jako změna pohledu na svět (a vyhýbání se lidem - emočním upírům), to má něco do sebe :)

Já kdysi udělal jedno z nejlepších rozhodnutí, totiž že jsem přestal číst internetové diskuze a od té doby jsem mnohem mnohem pozitivnější :D

5 Sacharin Sacharin | E-mail | Web | 14. května 2018 v 8:01 | Reagovat

Tvůj článek má něco do sebe. :) A ta část se sociálními sítěmi je hodně aktuální pro dnešní dobu - zařazuji do výběru TT. :)

6 Ellie Ellie | 14. května 2018 v 16:54 | Reagovat

[5]: Děkuji :)

7 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 21. května 2018 v 14:11 | Reagovat

Máš naprostou pravdu, je to opravdu hodně o tom, co konzumujeme. Tedy i jakými lidmi se obklopujeme či co čteme :-) Myslím si, že jsi udělala hodně dobrý krok :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama