Typy pejskařů, které prostě nesnesu

4. května 2018 v 15:36 | Ellie |  Ze života
Tak jo, na začátu tohoto článku by to chtělo jedno velké varování. Nesnažím se tvrdit, že všichni majitelé psů jsou stejní potažmo stejně strašní. Ba naopak znám spoustu pejskařů, kteří své psy skvěle vycvičili i vychovali.
Jde hlavně o to, že jsem nikdy nebyla úplně psí typ člověka (já jsem odjakživa prostě kočičí . . .) a se vzrůstajícími teplotami se v posledních dnech zvyšuje i počet pejskařů na procházkách, díky čemuž mám opět tu možnost mnoho jich potkávat a upřímně, ne vždy mi jejich chování vyhovuje.
Proto jsem se rozhodla napsat tento článek, kde si trochu postěžuji na chování některých psů a jejich majitelů, kteří snad neobtěžují jenom mě.
Pytlík jsem zapomněli doma

Začneme naprostou klasikou. Není asi nic nepříjemnějšího, než když jdete okolo polorozkládajícího se psího e-e, které nebyl majitel schopný zvednout. Ještě horší je, když vaše karma nemá asi úplně dobrou náladu a vy do něčeho takového šlápnete.


"Nebojte, on nekouše"

Fráze, která mě dostávala už v útlém věku, kdy se ke mně přihnal dvakrát větší pes než já a majitel se zmohl pouze na toto. Věřte mi, že v té době mě to nijak neuklidnilo. Dnes mě to spíše naštve ještě víc. Ať si klidně kouše, já jenom nechci roztrhané silonky nebo nohy od bahna, jenom kvůli tomu, že se nějaký pes rozhodl si se mnou hrát a skákat po mně.


I don´t care

Jeden z mých oblíbených tipů. Většinou otrávený puběrťák donucený jít na procházku s rodinným mazlíčkem. Obvykle se ani nenamáhá vzít si s sebou vodítko. Z toho vyplývá, že zdánlivě nevinný mazlíček se nachází někde v okruhu několika až desítek metrů od páníčka. Moji náladu opravdu nezvedne, když se na chodníku střetnu se psem málem větším než já a nikde v dohledu se nenachází jeho majitel. Už od dětství chovám ke psům respekt a tato představa mne nikterak neláká.


Pes jakožto středobod vesmíru

Představte si dámu důchodového věku s čivavou, růžovým vodítkem, případně i nějakým trendy sladěným oblečkem. Takovéto osoby většinou nepřinutíte, aby vám uhli stranou nebo donutili toho psa k pohybu, který si on sám nepřeje. Předbíhat je (nebo dokonce předjíždět na kole na nějakém úzkém místě, kde se složitě vyhýbá, například uprostřed lávky nebo zatáčky hned u silnice) je tedy opravdovým zážitkem. Samozřejmě se na psa či jeho většinou majitelku nemůžete nijak křivě podívat, bůh ví co by se stalo, kdyby jste si stěžovali.
Už se mi i stala situace podobná "nebojte, on nekouše" typu. Pejsánek se rozhodl mi rozdrásat celé nohy a majitelka prostě jenom čekala, až ho to přestane bavit, nepokusila se ho zarazit ani o chvíli dříve.


Ti neschopní svéh psa vycvičit

Situace jako vyšitá z mého běžného dne. Někam pospíchám a najednou se mi do cesty připlete pes, neschopný chodit na vodítku, motající se všude okolo svého majitele, hlavně ne tam, kde by měl opravdu jít. Pochopila bych to třeba u štěňat nebo mladých psů, kteří se to logicky nějak naučit musí Teď ale narážím na majitele, kteří nemají sebemenší zájem to svého mazlíčka naučit a jenom nečině přihlížejí, jak se já spolu s jejich mazlíkem zamotávám do vodítka.
Další kategorií jsou povely. Ano, je fajn, že alespoň někdo projeví snahu, aby jejich pes poslouchal, bohužel tato snaha mnohdy končí křikem majitele a absolutním neporozuměním zvířete. Výsledkem jsou vykřičené hlasivky a naprosto zmantený pes, který se ničemu novému nepřiučil a vsaďte se, že příště to dopadne úplě stejně.


Normální konverzace mně a mého psa

Zakončíme to mým poněkud zajímavým zážitkem. Chápu, že na procházce si někteří pejskaři se svými zvířaty povídají. Dostala jsem se ale i do takové situace, kdy majitelka začala prodiskutovávat (se svým psem!!!) můj zevnějšek hned, jak jsem okolo nich prošla, díky čemuž jsem vše slyšela. Na odpověď psa už jsem sice byla příliš daleko, ale doufám že se mně zastal :D


Ještě jednou bych ráda podotkla, že tento článek se neměl nikoho dotknout a byl myšlený hlavně pro pobavení. Zároveň bych chtěla říct, že opravdu uznávám každého, kdo se dokáže o svého psa pořádně starat a zaručit, že nebude přítěží pro něj či jeho okolí. Pokud vás článek ale i tak naštval či pohoršil, přikládám pár roztomilých psích gifů pro zlepšení nálady (a taky abych si to u vás trochu vyžehlila :D ) 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama