Neal Shusterman: Smrtka

27. června 2018 v 19:07 | Ellie |  Knižní recenze
Po dlouhé době jsem si pořídila opravdovou, papírovou knížku. Dlouho jsem přemýšlela co si v tak vyjímečné situaci pořídit a nakonec zvítězila právě Smrtka, vzhledem k tomu, že jsem o ní četla opravdu dobré recenze, a teď spoiler! tahle se k nim připojí :D

Celý děj se odehrává v pro nás daleké buoucnosti, ve které už bylo vše objeveno. Vše včetně "léku" na nekonečný život. Lidé vyzkoumali vše, co mohli a dokáží upravit lidská těla tak, aby mohli žít věčně. Za tímto zdánlivě dokonalým životem se ale skrývá problém v podobě toho, že lidé stále musejí nějak umírat, aby nedošlo k totálnímu přelidnění. Za tímto účelem vznil cech smrtek - vyučených lidí kteří se starají o redukci obyvatel.

V knize se dostaneme k dvěma novým učedníkům smrtek, kteří se musejí popasovat se svým výcvikem. Bohužel se jim do toho připlete několik věčích či menších nepříjemností, se kterými se musejí vypořádat.


Kromě příběhu, který už nebudu dále rozebírat, abyste si ho i po přečtení tohoto článu mohli pořádně užít, se knížka zabývá i hlubšími a filozofičtějšími otázkami. Opravdu mě zaujala propracovanost celé knihy, která mě svým způsobem dokázala přinutit zamyslet se nad tím, zda je takovýto život tak úžasný, jak se na první pohled může zdát.
Teď vám, kteří se na knihu chystáte nechci nijak pokazit celkový požitek, takže dál už nezabrousím a řeknu vám jenom to, že Smrtku jsem přiřadila k položce "kniha založená na reálných osobnostech" protože smrtky si po dokončení výcviku vždy vybraly nové jméno podle nějaké významné osoby z "věku smrtelnosti".
Ještě dodám, že kniha se mi opravdu, strašně, extrémě moc líbila a nemůžu se dočkat až vyjde druhý díl i v češtině :)


Celý seznam témat můžete najít v rubrice readng challenge 2018 nebo na popsugar.com

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama