MÝCH 5 nej

2. června 2018 v 19:48 | Ellie |  O mně
Momentální téma týdne "mých pět nej" dnes pojmu úplně doslova. Budeme se totiž bavit o MÝCH pěti nej, tedy 5ti věcech které mám já sama na sobě nejraději. Bezostyšně tak zabrousím do té, poslední dobou tak moc omílané, "selflove" části internetu, protože o sobě bez pochyb mohu říct, že se mám ráda taková, jaká jsem.
Ještě bych asi ráda upozornila na to, že tento článek může působit dost egoisticky a vychloubačně. Proto bych ještě pro začátek zmíním, že jeho cílem je ukázat na to, že každý by si měl na sobě najít nějaké ty klady.
Držím se svých názorů

Jedna z věcí, kterou o sobě rozhodně nemůže říci každý. V dnešní internetové době, kdy se na nás valí ze všech stran názory ostatních, se ani nedivím, že spousta lidí lítá od jednoho pohledu na věc k druhému. Já si o sobě myslím a spousta lidí mi to i říká, že mám v hlavě všechno hezky poskládané a vím co si myslím. Spousta lidí totiž většinou ani pevný názor na nějakou složitější problematiku nemá.

Optimismus

Mám takový dojem, že tento fakt už buď přímo čiší z mých článků, a nebo jsem ho již přímo zmiňovala. Zároveň ho asi ani nemusím nijak široce rozebírat. Jednoduše se snažím všechno vidět z nejlepšího pohledu a i ve špatných situacích najít nějakou stránku, ze které celá tato věc nevypadá zas až tak černě.

Sarkasmus a ironie

I když, jak už jsem zmínila v minulém bodu, jsem většinou hodně pozitivní a optimistická, vždy se u mě najde místo i pro ironii a sarkasmus. V momentech, kdy si ze sebe s přáteli děláme legraci, a nebo nadávám na nějakého učitele, jsou tyto dva literární prostředky hlavními činiteli mojí řeči. Zároveň také nemám problém s rozpoznáním ironie ve slovech někoho jiného, takže jsem schopna se vyvarovat trapným okamžikům neporozumění.

Nebojím se být taková, jaká jsem

Všichni jsme nějak ovlivňováni trendy ať už v oblékání nebo celkově životním stylu. Sem tam se mi stane, že se mi nějaký tento trend nelíbí, a nebo s ním nesouhlasím. V ten moment se projevuje už první bod tohoto článku, kdy si stojím za svými názory a nehodlám je měnit, jenom kvůli tomu, že já mám pohled na věc úplně jiný.
Vždy si nějak prosazuji kousek sama sebe i v trendech, se kterými souhlasím a stanou se součástí mého šatníku/ životního stylu atd.

Moje schopnost mluvit a správně sesumírovat svoje myšlenky

Více méně každý den ve škole vidím, jak mají někteří lidé problém vyjádřit nějakým kloudným způsobem, co chtějí říci. Myslím si, že i když se mně někdo z čista jasna na něco zeptá, umím odpovědět tak, abych uspokojila tázajícího a zároveň, aby to nějak znělo. Jsem alergická na opakování stejného slova v jedné větě a jsem ráda, že se tohoto nešvaru jsem se u sebe i díky rozšíření slovní zásoby víceméně zbavila.
Asi jste si všimli, že tento článek byl opravdu egoistický, ale myslím, že to mi jednou za čas můžete prominout. Šlo mi hlavně o to vám ukázat, že každý bychom na sobě měli být schopni najít něco dobrého a nebát se s tím pochlubit.
Samozřejmě s některými mými body nemusíte souhlasit, ale takto já vnímám sama sebe a i to mi pomáhá docílit té, tak moc přeceňované sbelásky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama