Při čtení sice nic neposlouchám, ale ... | Moje nejoblíbenější hudba ke čtení

12. června 2018 v 17:00 | Ellie |  Další knihomolské příspěvky
Mám takový dojem, že jsem to tu už někdy zmiňovala. Možná to byl článek o mých čtecích návycích? Kdo ví.
Každopádně poměrně nerada poslouchám u čtení hudbu. Mám poci, že mě jenom rozptyluje a tak.
ALE, někdy jednodušše přijde chvíle, kdy mám náladu na poslouchání hudby i čtení zároveň. Ideální je, když mám zrovna rozečtenou nějakou méně náročnou knížku, takže není tak snadné mě rozptýlit.
A protože vím, že někde tam venku jsou i lidé, kteří si čtení bez hudby neumí představit, a nebo tací, kteří "trpí" podobným problémem nerozhodnosti mezi dvěmi činnostmi, rozohodla jsem se shrnout, to co ráda u četní poslouchám do jednoho článku.
Ještě bych podotkla, že veškerou hudbu čerpám ze Spotify. Nemusíte se ale bát, že pokud nemáte prémiovou verzi této aplikace, tuto hudbu si vůbec neposlechnete. Samostatná alba si můžete pustit odjinud, ale i playlisty vám budou fungovat i v neplacené verzi pouze s občasným vyrušením reklamou a omezenou možností přeskakování.

The Beatles

Toto je pro mě hlavně nostalgickou a uklidňující záležitostí. Když jsem byla malá, v autě jsme vždy poslouchali právě ty nejprofláklejší písničky od Beatles. Nedávno jsem se k nim pět vrátila, a i když poslouchám i úplně odlišné styly, nemůžu se jich tak nějak nabažit :D
Lorde: Melodrama

Tohle album mám ráda hlavně na cestování. Je spíše pomalejší a zkrátka na pohodu. Proto se podle mě svěle hodí i ke čtení. Zároveň má ale asi z toho, co vám dnes ukáži úplně nejblíže k dnešní populární hudbě, takže ho ocení i ti, kteří poslouchají poze pop a nenovější hity.

Me before you soundtrack

Film Me before you patří k mým naprostým srdcovkám, což znamená, že jeho soundtrack jsem znala nazpaměť, ještě než jsem si ho pustila mimo film. Písničky odtud mám spojené s krásným zpracováním filmu a příběhem. Zároveň jsou docela odpočinkové a u čtení moc nevyrušují. Moje nejoblíbenější je Not today a Unsteady.
Harry Potter soundtrack

Už v minulém "hudebním" článku jste mohli poznat, že jsem docela blázen do filmových soundtracků. Slibuji, že tenhle je dneska poslední :D Jedne se o soundtrack z filmů o Harrym Potterovi. Opět ho mám spojený s příběhem a dobrodružstvím filmů. Díky tomu se mi hodí spíše k akčnějším a dramatickým knížkám. Navíc jsou to pouze instrumentální skladby, což znamená, že vás rozhodně nebudou rozptylovat od čtení žádné texty a hlasy.
Constantino Carrara, Piano Tribute Players, Pop piano covers

Klavír je mým nejoblíbenějším hudebním nástrojem, a i když na něj se svým nulovým hudebním sluchem nehraju, rozhodně si neodpustím pouštět si klavírní skladby. Tady se kloubí moje záliba v klavíru a populární hudbě v těchto coverech. Toto jsou moji nejoblíbenější interpreti a playlist zabývající se právě tímto. Ke čtení je to ideální, protože vás nevyrušuje zpěv ani "detaily" skladby. Slyšíte pouze vlastní melodii.


2 Cellos

2 Cellos se také zabývají covery populárních písní. Pro změnu ale na cello (teď se opravdu omlouvám, ale netuším jestli se to česky píše "cello" nebo "čelo", navíc každý zroj tvrdí něco jiného :D)
Zde asi nemusím zmiňovat nic víc, protože by to bylo úplně to samé jako u minulého bodu.
Nightstorms

Poslední položkou není tak úplně hudba, ale zařadila bych to sem také. Jedná se o nahrané zvuky deště a bouřek, které mi před nějakou dobou pomáhaly, když jsem měla problémy s usínáním. Poté mě napalo si to pustit i při čtení a okamžitě jsem měla navozený ten typický podzimní pocit. Stačila by už jenom deka a zapálená svíčka ...


Posloucháte u čtení hudbu? Popřípadně jakou?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 12. června 2018 v 21:28 | Reagovat

Páni, boží článek! Líbí se mi, jak je originální. :) Miluju akustický covery, ať už amatéry, kteří zpívají jenom tak pro radost nebo jenom instrumentální beze zpěvu. Je to něco tak krásnýho! A třeba večer před spaním nebo pro zpříjemnění rána je to balzám na duši. <3
Jinak občas se mi stane, že si ke čtení pustím hudbu, většinou při opalování, ale není to nijak moc často. :D :)

2 Ellie Ellie | 13. června 2018 v 18:09 | Reagovat

[1]: Děkuji moc :)

3 Zlomenymec Zlomenymec | E-mail | Web | 15. června 2018 v 21:01 | Reagovat

Hromě, teď jsi mi připomněla Me before you a já mám depku :( Ten konec :(
:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama