Ransom Riggs: Povídky podivných

18. července 2018 v 19:13 | Ellie |  Knižní recenze
Stejně jako jsem nedávno uzavřela svou čtecí zkušenost se Selekcí dodatečným dočtením jejích posledních dílů, uzavřu dnes jednu kapitolu mého čtecího života recenzí posledního dílu spadajícího do série o podivných dětech od Ransoma Riggse.
Jedná se o povídkovou knihu pojednávající o osudech a příbězích jiných podivných, než se kterými jsme se setkali v této sérii. Vzhledem k tomu, že celá tato kniha se nese v duchu, že jí sepsal jeden z našich starých známých podivných Millard, zařadila jsem ji k položce "kniha zmíněná v jiné knize" , protože v knížkách o sirotčinci je často zmiňováno, že by Millard něco takového napsat chtěl.

Přitozeně zde nastal úplně ten samý moment jako u každé povídkové knihy. Určité pasáže byly prostě lepší/horší než jiné. Za mě osobně to ale bylo docela zklamání. Oproti až romantickému příběhu dětí ze sirotčince byly tyto povídky zvláštně drastické a prostě divné.
Musím se přiznat, že z knihy už si toho moc nepamatuji. Četla jsem jí pouze jako takovou mezivýplň mezi jinými knihami v průběhu většiny tohoto roku. V paměti se mi tedy uchovaly pouze některé, což může také dokládat kvalitu těchto příběhů.
Upřímně jsem očekávala větší propracovanost a možná i nějaký ten vyšší a hlubší význam povídek. Přeci jenom zrovna tato "podivná" tématika má sama o sobě velký charakter, který mi zde přišel nevyužitý až promrhaný. To ve mně opět vzbuzuje dojem toho, že kniha byla napsána už jenom pro peníze a co největší vyždímání z popularity Sirotčince slečny Peregrinové.

Jediné co tad mohu jakž takž ocenit je celkový nápad. Na druhou strany jak už jsem zmínila, to nebylo dotažené dokonc a pod touto myšlenkou mohlo vzniknou něco mnohem lepšího. Každopádně nápad s tím udělat knihu "napsanou" jedním z hlavních hrdinů předšlých knih, je opravdu dobrý. V knize se sem tam nacházejí dodatky podepsané Millardem, které navozují ještě více pocit toho, že si tento podivný splnil svůj sen.


Celý seznam témat naleznete na webu Popsugar.com nebo v reading challenge 2018 na tomto blogu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama