Ransom Riggs: Povídky podivných

Středa v 19:13 | Ellie |  Reading challenge 2018
Stejně jako jsem nedávno uzavřela svou čtecí zkušenost se Selekcí dodatečným dočtením jejích posledních dílů, uzavřu dnes jednu kapitolu mého čtecího života recenzí posledního dílu spadajícího do série o podivných dětech od Ransoma Riggse.
Jedná se o povídkovou knihu pojednávající o osudech a příbězích jiných podivných, než se kterými jsme se setkali v této sérii. Vzhledem k tomu, že celá tato kniha se nese v duchu, že jí sepsal jeden z našich starých známých podivných Millard, zařadila jsem ji k položce "kniha zmíněná v jiné knize" , protože v knížkách o sirotčinci je často zmiňováno, že by Millard něco takového napsat chtěl.

Přitozeně zde nastal úplně ten samý moment jako u každé povídkové knihy. Určité pasáže byly prostě lepší/horší než jiné. Za mě osobně to ale bylo docela zklamání. Oproti až romantickému příběhu dětí ze sirotčince byly tyto povídky zvláštně drastické a prostě divné.
Musím se přiznat, že z knihy už si toho moc nepamatuji. Četla jsem jí pouze jako takovou mezivýplň mezi jinými knihami v průběhu většiny tohoto roku. V paměti se mi tedy uchovaly pouze některé, což může také dokládat kvalitu těchto příběhů.
Upřímně jsem očekávala větší propracovanost a možná i nějaký ten vyšší a hlubší význam povídek. Přeci jenom zrovna tato "podivná" tématika má sama o sobě velký charakter, který mi zde přišel nevyužitý až promrhaný. To ve mně opět vzbuzuje dojem toho, že kniha byla napsána už jenom pro peníze a co největší vyždímání z popularity Sirotčince slečny Peregrinové.

Jediné co tad mohu jakž takž ocenit je celkový nápad. Na druhou strany jak už jsem zmínila, to nebylo dotažené dokonc a pod touto myšlenkou mohlo vzniknou něco mnohem lepšího. Každopádně nápad s tím udělat knihu "napsanou" jedním z hlavních hrdinů předšlých knih, je opravdu dobrý. V knize se sem tam nacházejí dodatky podepsané Millardem, které navozují ještě více pocit toho, že si tento podivný splnil svůj sen.


Celý seznam témat naleznete na webu Popsugar.com nebo v reading challenge 2018 na tomto blogu.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama