Moji oblíbení zahraniční booktubeři

17. srpna 2018 v 19:47 | Ellie |  O mně
V posledním cca roce jsem začala více pronikat do knižní sféry internetu. Sleduji spoustu bookstagramových účtů (instagramy s knížkami), bookblogů (ve který se pomalu ale jistě mění i ten můj :D ) a rozhodně mi neuniklo ani booktube (kanály na youtube zaměřené na knihy)
Protože článek o mýh oblíbených zahraničních youtuberech měl docela úspěch, rozhodla jsem se i pro takovéhle nepřímé pokračování.

Conniebell

Jako první zde mám moji úplně nejoblíbenější booktuberku, která pro mě přesně chrakterizuje typickou booktube tvrůrkyni. Je z Británie, pije čaj s mlékem a momentálně má zrzavé vlasy. Prostě booktuber goals. Navíc je posedlá Harrym Potterem a náš literární vkus celkově se také moc neliší. Samozřejmě čte hlavně young adult ale k tomu i fantasy a trochu akčnější knihy. Do toho spadá i do LGBTQ+ komunity, kterou podle mě skvěle reprezentuje.Hailey in Bookland

S touto youtuberkou máme společný jeden hlavní rys. Obě ujíždíme na Alence v říši divů. Ellies wonderland a Hailey in Bookland, chápete ne? Pochází z Kanady a jeji láska ke knihám se projevuje i mimo booktube. Pracuje v knihkupectví a nedávno dokončila i psaní své vlastní knihy.
Kromě klasických recenzí a haulů natáčí i různé tagy, čtecí vlogy a další videa tématicky založená na čtení.Emmabooks

Tato youtuberka pochází z Ameriky a mě na ní zaujalo hlavně její příjemné vystupování. Její videa jsou moc pěkná, jak na poslech tak i po vzhledové stránce.
Co se žánrů týče, pohubujeme se stále v young adult, fantasy a nějakých akčnějších knihách. Na tomto kanále určitě nepřijdete o žádné knižní novinky a unboxingy různých knižnách balíčků, které si v zahraničí můžete předplatit.
Readbyzoe

Zoe je pro mě něco jako královna čtecích maratonů (neboli readhatonů :D). Ty spočívají v tom, že předem daný čas (většinou 24 hodin) strávíte převážně čtením.
Já jsem na ní narazila právě díky videu, ve kterém přečetla To v jednom dni. Většina těchto maratonů je zde nějak tématicky lazena. Například tento byl speciálně halloweenský, najdete zde ale i třeba vánoční, nebo dny zasvěcené jedné sérii knih.

A Clockwork Reader

Toto je první zahrniční booktuberka, kterou jsem kdy začala sledovat. Zaujala mě svým příjemným vystupováním a schopností číst opravdu mnoho knih. Na tomto kanále většinuou slyším o knížkách, o kterých bych se jinak nedozvěděla a i když je mi jasné, že pokud si je nechci přečíst v originále, tak na český překlad si nějakou dobu počkám, perfektně mě na ně naladí a naláká.Gowithflick

A celé to zakončíme australskou booktuberkou, která v poslední době sice není nijak aktivní, ale její videa jsou stále k dohledání. Opět máme společnou zálibu v Harrym Potterovi a opět je to zrzka (!)

Na booktuberkách mám ráda hlavě to, jak mají i díky čtení úplně jiný styl vystupování a slovní zásobu než jiní youtubeři. Zároveň se musím přiznat, že v poslední době na youtube sleduji pouze knižně lazené kanály a na ty ostatní až na vyjímky začínám docela zanevřívat.
Jediné co mě mrzí, je to, že novinky představované zahrničními booktubery jsou pro nás kvůli překladu novinkami až za pár let, a proto sleduji i české booktubery. Proto se určitě můžete těšit i na článek o nich :)


zdroje: instagram, youtube
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama