George R. R. Martin: Hra o trůny

22. září 2018 v 20:42 | Ellie |  Knižní recenze
Po docela dlouhé době vás vítám u další knižní recenze. Vzhledem k tomu, že o prázdninách jsem najela na trochu jiný systém psaní o mých přečtených knížkách, jsem se docela těšila na návrat ke svému klasickému formátu knižních recenzí. Přijde mi, že takto dostane knížka co nejvíce prostoru a mnohdy se v souvislosti s ní rozepíši i o úplně jiných věcech.
Před pár týdny jsem zveřejnila moje podzimní TBR a právě Hrou o trůny jsem ho začala plnit. Další knížky z něho jsou totiž pro podzim mnohem tématičtěšjí a hodí se více do podzimních pochmurných dnů, které by se teď už mohly začít objevovat. Proto jsem pro zářijový konec léta vybrala právě Hru o trůny, která je podle mě z celého mého TBR nejméně podzimní.
Už o mně asi víte, že jsem milovníkem seriálu Game of thrones a když jsem na webu mega knih uviděla i tuto novou obálku, nějak jsem zatoužila se do tohoto světa vrátit prostřednictvím knižní předlohy k seriálu. Rovnou teda i zmíním, že tato obálka je naprosto nádherná a počítala jsem i s tím, že i kdyby se mi kniha nelíbila, tak alespoň budu mít doma nějaký fandom kousek k seriálu. Jedná se o paperback a stránky jsou opravdu jemné a tenké, takže i na svých asi 800 stránek je knížka pomerně skladná. Jedinou nevýhodou tohoto vydání bylo, že jsem neviděla svůj postup ve čtení. Kvůli jemnosti stránek to vypadalo, že kniha vůbec neubívá a to bylo někdy docela deprimující.

Teď už ale k příběhu. Ten jsem samozřejmě znala už ze seriálu, ale i to mělo své výhody. Přijde mi, že kdybych děj už neznala, byl by pro mě hodně složitý a zamotaný, už jenom kvůli množství postav a jejich složitých jmen. Zároveň jsem i věděla, k čemu povedou některé činy postav a připomněla jsem si tak děj dalších knih.

Ve zkratce jde o to, že v Sedmi královstvích začnou nepěkné tahanice o trůn. Jediný, kdo se do kralování nijak nehrne, je Eddard Stark, který se ale proti své vůli stane místokrálem. Díky pobytu v hlavním městě přijde na určitá tajemství, na která by vůbec přijít neměl a dají se do pohybu věci, které hlavně na rod Starků nemají vůbec dobrý dopad.

Jedním z témat mé letošní čtecí výzvy je "oblíbené téma z minulých let", proto jsem s našla seznamy témat pro roky 2017 a 2016 a vybrala si to, které mě zaujalo nejvíce. Právě pro Hru o trůny jsem vybrala téma "kniha, která se odehrává v létě".
Ve světě Sedmi království je totiž vždy nějakou dobu léto, po kterém následuje mnohem krutější zima. Právě v této dějové lince se právě chýlí ke konci to nejdelší léto vůbec, což znamená, že přichází opravdu krutá zima. To potvrzuje i heslo rodu Starků "zima se blíží".

Četli jste Hru o trůny nebo viděli tento seriál?


celý seznam témat můžete najít v rubrice této čtecí výzvy nebo na webu popsugar.com
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama