Moje podzimní TBR, neboli co chci přečíst tento podzim

6. září 2018 v 19:31 | Ellie |  Další knihomolské příspěvky
V článku o tom co jsem za léto přečetla, jsem i chválila to, jak se v létě krásně čte. Nedodala jsem ale, že ještě lepším obdobím pro čtení je podzim, který se nám teď neúprosně blíží.
Poprvé v životě jsem si dopředu sestavila nějaké TBR (to be read/k přečtení) a říkala jsem si, že by nebylo od věci sdílet ho tu s vámi a možná se tím i trochu namotivovat.
Tento seznam rozhodně není nijak náročný, co se počtu knížek týče, ale při pohledu na jejich tloušťku byste toto tvrzení mohli přehodnotit. Chystám se totiž přečíst "jenom" čtyři knihy, ale ty dohormady dají něco okolo 2500 stránek. Takže asi uvidíme, jestli tomuto seznamu nezasvětím rovnou celý zbytek roku :D
Tuto knihu už ode mě můžete znát z bookhaulu. Tam jsem psala, že si ji budu šetřit na dlouhé podzimní večery a kvůli tomu samozřejmě spadá do tohoto seznamu. O příběhu vím jenom to, že se odehrává v roce 1945, ze kterého se hlavní hrdinka přemístí do 18. století. Mělo by se jednat o napínovou a záhadnou knihu, a i proto se na ni už těším. Vím, že na její motiv vyšel i seriál, takže jestli se mi bude příběh líbit, možná se pustím i do něj.Už je to strašně dlouho co jsem četla nějaký horor. Vlastně si nejsem jistá, zda se ty knihy dají za horory považovat, vzhledem k tomu, že se jednalo o nějaké strašidelnější dětské knihy, které jsem četla jako malá. Když se nad tím tak zamyslím, neřekla bych, že jsem někdy četla nějaký opravdový horor. Proto s tím začnu rovnou ve velkém stylu a rozhodla jsem se pro klasiku od Kinga To. Upřímně se těším na ty zamračené podzimní večery strávené pod dekou s touto knihu. Naopak se netěším na ty noci, které budou následovat, protože si myslím, že strachy oka nezamhouřím.Možná o mě už víte, že naprosto zbožňuji Hru o trůny. Rozhodla jsem se ze seriálu povýšit na jeho knižní předlohu a doufám, že si k ní nebudu hledat cestu stejně dlouho jako k seriálu. Na ten jsem se totiž začínala dívat asi na třikrát, než mě opravdu chytnul. Jestli se mi kniha nebude líbit, tak to bude rozhodně škoda, ale alespoň budu mít doma knížku s touhletu krásnou obálkou inspirovanou halvně rodem Starků a to dokážu jako správný fanoušek ocenit :DNěkdy vloni byla strašně populární tahle knížka moderní poezie. Stala se z ní typická rekvizita pro instagramové a tumblr příspěvky, takže předpokládám, že jste o ní už slyšeli. Já jsem o ní po tomhletom boomu nemohla ani slyšet, ale po tom co tato až přehnaná sláva opadla, jsem se rozhodla dát jí šanci. Měla by to být totiž poezie vhodná právě pro začátečníky v tomto žánru, což já bezpochyby jsem. Zroveň by tyto texty měly být pěkně napsané a mít i nějaký hlubší význam. Recenzím, které toto tvrdily, jsem se tedy rozhodla věřit a teď už zbývá jenom udělat si svůj vlastní názor.


Myslím si, že tohle zvládnu za podzim přečíst? Rozhodně ne ...
Pokusím se ale o to? Rozhodně ano, ale i proto jsem musela svůj podzim lehce poupravit. Astronomicky totiž trvá od
23. 9. do 21. 12. ale já budu knížky z tohoto seznamu číst v rámci září, říjnu a listopadu, protože se jedná o typické podzimní měsíce a v prosinci bych už ráda četla trochu jinak lazené knihy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama