What makes me Ravenclaw / Co mě dělá členem havraspárské koleje

29. září 2018 v 17:21 | Ellie |  O mně
Už dlouho jsem nenapsala nějaký článek čistě o sobě. Pohrávala jsem si s myšlenkou updatování jednoho z mých prvních článků, ve kterém jsem se blogovému světu představila, ale potom mě napadlo něco úplně jiného.
Nedávno jedna z mých oblíbených booktuberek vydala video what makes me slytherin, ve kterém popsala, které její vlastnosti sedí k typickým rysů členů zmijozelské koleje.
Já jsem se rozhodla tímto nápadem inspirovat, protože mi to přišlo jako dobrý nápad a ideální spojení článku o mně a mé zálibě ve světě Harryho Pottera.
Podle nadpisu jste už asi poznali, že patřím do Havraspáru. Jakéhokoliv vysvětlování a zasvěcování do tématu vás ušetřím a odbyju ho pouze těmito screenshoty ze stránky fandom.wikia.comTaková hodně stručná a asi i nejznámější charakteristika bradavických kolejí je taková, že v Nebelvíru jsou odvážní, ve Zmijizelu zlí, v Mrzimoru přátelští a v Havraspáru inteligentní.
S tou inteligencí to u mě nebude moc velká sláva :D Neřekla bych, že jsem úplně hloupá, ale někdy mám problém s pochopením a správným zpracováním informací.
Charakteristika bradavických kolejí není ale takto jednoduchá ani v knížkách, natož po tom co z nich udělali fanoušci. Na internetu dnes můžete najít spousty různých článků o těchto kolejích od informačnch textech až po fanfikce. Proto se i tady ponoříme trochu hlouběji.

Podle všeho si Rowena Ravenclaw (zakladatelka koleje) cenila intelektu a inteligence. Studium dopřávala těm, kteří o něj měli zájem nejenom ve školních lavicích. To naznačuje zvídavost a touhu po poznání. Nemáme tedy v oblibě (asi jako všichni ostatní :D) systematické šprtání faktů nazpaměť, ale pokud nás daná problematika zaujme, zjišťujeme si o ní další informace a i tím si vše zapamatujeme.
To je jeden z faktů, který na mě opravdu sedí. Svou povahu bych sice popsala jako zvídavou, ale pouze v určitých mezích. Většinou se musí jednat o něco, co mě opravdu nadchne a zajímá mě, aby se u mě potřeba pozání objevila.

Umělecké sklony Havraspárů z nich mohou činit velmi vášnivé a kreativní bytosti.
O kreativitě jsem se rozepsla už v jednom hodně dávném článu, ale v podstatě jsem tam psala o tom, jak strašně nekreativní člověk jsem a jak se mi špatně shání inspirace. Od té doby mi došlo, žě vlastně kreativní jsem, ale pouze v určitých oblastech. Rozhodně vám nenapíši básničku ani nenamaluji nějaké abstraktní dílo, ale v čem si myslím, že jsem docela dobrá je psaní. To ostatně můžete posoudit sami, protože právě blog je cílovou destinací všech mých slohových výtvorů. Nemám sice blízko k hudbě, tanci či malování, ale řekla bych, že ty umělecké sklony se u mě projevují právě pomocí psaní.

Studenti Havraspáru si nevystačí s pouhým "protože proto". Zde se opět vracíme k té zvídavosti ale z trochu jiného úhlu. Myslím, že tohle má co dočinění i s jakýmsi morálním hlediskem, kvůli kterému nás nelze tak jednoduše odbít.
Tohle se u mě dobře odráží například při čtení. Věčně uvažuji nad nějakými logičtějšími vysvětlenímu než těmi, která mi byla poskytnuta autorem a doslova se nimrám ve všemožných maličkostech, které mi nesedí.

Studenti této koleje se necítí dobře při improvizaci, naopak rádi nad problémy uvažují, zabývají se hypotézami a cítí se nesví, pokud konají rychlá rozhodnutí.
Tato věta mě vystihuje úplně dokonale. Improvizace a jednání bez rozmyslu mi vůbec nejsou blízké a snažím se jim co nejvíce vyhýbat. Většinou si i dopředu plánuji, co kdy a jak budu dělat, i když se jedná pouze o uklízení nebo nakupování. Ráda myslím do budoucna, i když se jedná třeba o úplné banality. Jsem spokojená, když vím na čem jsem a mám promyšlené i různé verze toho, co se může stát.

Další skvělou vlastností na Havraspárech je jejich individualita a chápání indvidualit ostatních. Je jim jedno co kdo nosí, jakou má barvu kůže nebo čemu věří.
S tímto názorem se také dokáži docela dobře ztotožnit. Vždy jsem zastávala myšlenku, ať si každý dělá, co chce, dokud on sám respektuje to, co dělám já, i když to může být úplný opak. Obzvlášť v dnešní době je čím dál tím důležitější nehledět na to, čemu věří ostatní, kdo se jim líbí nebo jak vypadají, dokud oni budou zastávat to samé.
S tou individuálností se spojuje i originalita, po které havraspáři touží stejně jako já. Vždy jsem chtěla nějakým způsobem vyčuhovat z davu. Ne nějak extra okatě a nápadně, ale prostě nejít s davem. Dřív jsem měla docela problémy s tím, že jsem se chtěla nějak odlišit, ale zároveń jsem se bála toho, abych to zase nepřehnala a nevzbudila negativní reakce u oklolí. Na to jsem se ale naučila docela kašlat a jsem tak nejspokojenější.

Posledním charakterovýcm znakem, který bych chtěla zmínit je důvtip a takový ten zdravý selský rozum. I když mám někdy problém s pochopením určité problematiky, myslím si, že změna pohledu na věc a dovtípení se odpovědi jinou cestou, patří k mým silným stránkám.

Do jaké koleje patříte vy?
Sedí na vás její charakteristiky?

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 5. října 2018 v 17:44 | Reagovat

Když jsme si o tom s kamarády, kteří jsou velcí HP fanoušci povídali, tak mi všichni přiřazují Havraspár. Jen na těch testech (a dokonce i ten na Pottermore) mi vychází Nebelvír :D tak nevím.

2 kniznidira kniznidira | Web | 6. října 2018 v 0:44 | Reagovat

Jestli pořád nevíte, kam by vás zařadili, zkuste náš test. Zatím to vyšlo všem. Možná ne to, co by chtěli, ale rozhodně to, na co jsou idedální :D https://uquiz.com/w2iGhW/do-jak%C3%A9-koleje-pat%C5%99%C3%AD%C5%A1?p=113322

3 winter-snowflake winter-snowflake | 6. října 2018 v 8:39 | Reagovat

Já bych se určitě dostala do Mrzimoru. Avšak na druhou stranu si myslím, že v mém případě by se Moudrý klobouk rozhodoval mezi Mrzimorem a Zmijozelem.

4 Atheira Atheira | Web | 6. října 2018 v 9:27 | Reagovat

"Taková hodně stručná a asi i nejznámější charakteristika bradavických kolejí je taková, že v Nebelvíru jsou odvážní, ve Zmijizelu zlí, v Mrzimoru přátelští a v Havraspáru inteligentní."

Nesouhlasím a nesouhlasila by ani sama Rowlingová. Použít jako charakteristiku jedné koleje to, že je zlá... Pardon. To je tak mimo mísu. Od fanouška tohohle světa bych čekala něco chytřejšího. :D

5 kniznidira kniznidira | Web | 6. října 2018 v 9:59 | Reagovat

[4]: Je to přílišně velké kategorzivání. Zmijozel není zlý, je vychytralý, případně umí nacházet cestičky, které jiný nevidí nebo vidět nechce. Mrzimor není nutně přátelský, spíš je pro něj důležité, co si o něm lidé myslí a nerad jde do sporu. Havraspár není chytrý, havraspár je zvídavý a důsledný ve věcech, které se týkají vzdělání. Nebelvír je často drzý a nezná míru, kdy má zavřít pusu, protože s tím souvisí ta odvaha. Dělají věci, na které druzí nemají ty koule. :)  https://uquiz.com/w2iGhW/do-jak%C3%A9-koleje-pat%C5%99%C3%AD%C5%A1?p=113322
RavenMaya

6 Ellie Ellie | 6. října 2018 v 11:10 | Reagovat

[4]: Tato "stručná charakterstika" byla myšlena něco jako, co vás jako první napadne při zmínce o některé z kolejí. A celý následující text měl ukázat, že to tak nemusí vždy být a že se to celé dá ještě rozvinout. Jakožto členka Havraspáru jsem se rozepsala jenom o něm, ale myslím, že je jasné, že by se takto dalo povídat i o zbývajících kolejích.

7 Shira Elizabeth Shira Elizabeth | E-mail | Web | 6. října 2018 v 11:11 | Reagovat

Havraspár samořejmě ^^
Akorát mě štve, že dali do znaku orla, protože havran (nebo teda správně krkavec) měl podle nich špatnou pověst... Krkavci jsou super a jsem ráda, že a každym erbu, co sem si kde pořídila to buď není poznat nebo to vypadá mnohem víc jako krkavec, než orel :D

8 malejprazskejrumik malejprazskejrumik | Web | 6. října 2018 v 11:39 | Reagovat

Já jsem teda bývlala přiřazováná nejvíce do mrzimoru, ale myslím, že klobouk by to měl v mém případě hoodně těžké, protože mám od všeho trochu něco :D

9 Janče Janče | Web | 6. října 2018 v 14:25 | Reagovat

Mě se filmy o Harry Potterovi moc líbí :) ale do žádné koleje bych nechtěla patřit :(

10 L. L. | 6. října 2018 v 14:39 | Reagovat

Důvod proč bych nemohla být v Havraspáru je, že bych věčně spala v hlavní síni. Nebo někde na chodbě, v knihovně,.. no kde by se našlo místo. Při vstupu do Havraspárských kolejí Havraspáři jako jediní řeší nějakou hádanku, nebo třeba nějaký rébus. Vzhledem k tomu, že mi trvá 300 let přijít na určité věci a občas sem docela zpomalená v chápání, tak bych si tímhle vykopala hrob. Každopádně co na Havraspárech mám ráda asi nejvíc je barva a znak. Ale zase dobrý, členit se někam kvůli barvě a ne rysům, které jsou mi podobné mi přijde jako hanba! :D Já jsem teda Nebelvír, dělala jsem si hromadu testů (i ten nejdelší na nějakých 136 otázek) a pokaždé mi padne Nebelvír, ať už sem jich dělala kolik sem chtěla. Druhá kolej je Havraspár, pokaždé. Když sem se snažila přijít na důvod proč, tak jsem objevila tu věc s tím řešením rébusů a hádanek, takže se mi to celé objasnilo. :D Nehledě na to, že rysy Nebelvíru mě vystihují, ale zase ne úplně všechny, ale zase víme, že tam není nikdo úplně čistě "svoje kolej".

11 Atheira Atheira | Web | 6. října 2018 v 14:52 | Reagovat

[5]: Krátce a výstižně. Samozřejmě, všechno nejde zobecňovat, v jedné koleji je pořád hromada naprosto rozdílných lidí, ale jako základ má tohle stokrát větší výpovědní hodnotu, už to o něčem je.
Ono když si vezmeme tu původní formaci z článku, je tam vidět to posuzování jednotlivých kolejí na základě minimálního počtu postav, které jsou značně zavádějící. To je, jak kdybych posuzovala Nebelvír podle Harryho Pottera. Taky bych mohla říct - Do Nebelvíru jdou zpravidla neschopní kreténi. :DDDD

12 Atheira Atheira | Web | 6. října 2018 v 15:44 | Reagovat

[6]: A tak já to chápu, jak jsi to myslela, jen mi výraz "být zlý" nezní úplně jako plnohodnotná vlastnost. Zlý jsou některý lidi nezávisle na tom, jestli jsou to uťáplíci bez názoru nebo lidé ambiciózní, přemýšliví - protilehlých dvojic je možné vymyslet řada a vždycky je u obou možné, aby byl takový člověk hodný i zlý. Proto bych tam takový výraz prostě nepoužila. Ale to je můj názor. A prostě si zastávám tak trochu "to svoje" :D

13 brunettenat brunettenat | 6. října 2018 v 21:07 | Reagovat

Já bych patřila do Zmijozelu, a taky to odpovídá. :D
http://brunettenat.blog.cz/

14 F R A N F R A N | Web | 7. října 2018 v 7:36 | Reagovat

Psala jsem podobný článek, taky jsem v Havraspáru (a jsem na to hodně, hodně hrdá), ačkoliv bych se rozhodně nenazvala "tou chytrou". Havraspár mám ráda a sedí na mě právě díky většině těch věcí, co jsi tu vyjmenovala.

15 Nika Nika | Web | 7. října 2018 v 11:16 | Reagovat

Na tohle je hodně dobrý Pottermore, i když je v angličtině (ale když jsem ho zvládla já, tak i vy). Já patřím jednoznačně do Zmijozelu. Věděla jsem to už před rozřazením, to mi to jen potvrdilo - dokonce 2x, abych byla přesná, protože se mi první výsledky neuložily, takže celé znova, s jinými otázkami (uf zase Zmijozel). Ty otázky jsou hodně zvláštní a nevím, čím jsem se zasadila o tuhle kolej, ale je to skvělý. Celkově vám tahle stránka nabídne, jakého patrona byste měli mít, jakou hůlku a vše vám krásně popíše dopodrobna. Jakože né všichni ve Zmijozelu jsou nutně zlí, stačí se podívat na Křiklana :D Po tom, co jsem se o své koleji dozvěděla více, jsem ještě víc pyšná, že jsem Zmijozel, ale stále jsou lidi, který musím přesvědčovat, že smrtijedem být nehodlám :D

16 Hemitson Hemitson | Web | 7. října 2018 v 17:32 | Reagovat

Já jsem Nebelvír, ale možná mám v sobě i kousek z Mrzimoru nebo Havraspáru. Dělala jsem si právě taky testy na Pottermore a všude možně, kde mi vyšla kolej těch odvážlivců a "drzounů", kteří se odhodlají dělat věci, které by třeba ti ostatní neudělali. Samo o sobě jsem i znamení lva, který je takový ten 'vůdčí' typ a na Nebelvír odpovídá. Nejhorší na tom fakt je, že kolikrát řeknu věci, na které jiní nemají odvahu a můžu pak působit opravdu drze, přičemž se někdy divím, že jednu neschytám. :D

17 Aileen Aileen | E-mail | Web | 7. října 2018 v 20:02 | Reagovat

Mně vyšel na Pottermore Havraspár. A po uvážení se do něho hodím dokonale! :D

18 Lúmenn Lúmenn | Web | 8. října 2018 v 9:58 | Reagovat

Havraspár forever! Moje nejoblíbenější kolej, do které bych rozhodně byla Moudrým kloboukem vybrána :)

(Jo a kdybys třeba chtěla Havraspárskou placku, mohu posloužit: http://obchod.angelumlucis.cz/?s=harry+potter&post_type=product - omlouvám se za reklamu, ale nemohla jsem si pomoci :) )

19 ardazlyry ardazlyry | E-mail | Web | 8. října 2018 v 10:16 | Reagovat

Ahoj, k úvahám o přiřazení do některé z kolejí jsem prozatím neuvažovala. Musím to někdy zkusit. Dík za inspiraci.:-) Jinak se tematikou HP zabývám celkem dost - překládám ff z němčiny, a to především pairing HG/SS. Kdo máte chuť, jste u mě vítáni! :-)

20 Miriam M. Miriam M. | Web | 8. října 2018 v 23:24 | Reagovat

Já ti nevím... Havraspár byl vždycky kolej, kterou bych si vybrala sama za sebe, charakteristiky na mě myslím dost sedí, své fanfictions píšu o havraspárské prefektce (autorská postava žijící padesát let před Harrym, se kterou si pohrávám už několik let, publikuju mj. na Wattpadu) - ale Moudrý klobouk mě na Pottermore poslal do Zmijozelu. Což ale není taky tak docela mimo, dokážu si jít za svým, někdy až umanutě - a ostatně zmiňovaná hrdinka mých fanfictions si najde milého právě ve Zmijozelu. Jinak ráda poznávám dalšího nadšence do světa Harryho Pottera:-)

21 Marie Veronika Marie Veronika | Web | 9. října 2018 v 15:17 | Reagovat

Já jsem úvahám o svém zařazení nemusela nikdy věnovat příliš mnoho času. Přišlo mi to vždycky křišťálově jasné a všechny testy to podpořily. Vědění je pro mě velmi podstatná hodnota, individuality a originality jsem si vždycky vážila a usilovala o ni a nic mě nenaplňovalo tak moc jako moje studium. Takže ano, Havraspár :-)

22 Proby Proby | Web | 9. října 2018 v 16:52 | Reagovat

Já jsem odjakživa Mrzimor! A nestydím se za to, jsem hrdá na to, kde jsem, ačkoliv to není úplně nejpopulárnější kolej :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama