Diana Gabaldon: Cizinka

24. října 2018 v 16:58 | Ellie |  Knižní recenze
Po nějaké době se opět podíváme na knížku, kterou jsem přečetla. Delší prodleva mezi tímto a posledním takovým článkem byla způsobena převážně tloušťkou této knihy. Se svými bezmála sedmi sty stránek je zatím nejtlustší knihou, kterou jsem se za tento rok prokousala. Ale vzhledem k tomu, že momentálně čtu To od Kinga, se na tomto místě asi moc dlouho neohřeje :D
Už v bookhaulu a podzimním TBR jsem zmiňovala, že o této knize toho moc nevím. Do čtení jsem šla pouze s tím, že se odehrává v poválečném období, zahrnuje cestování časem a Skotsko.

Příběh je o mladé ženě Claire, která se po válce vydá se svým manželem do malé skotské vesnice. Osud je ale proti ní a po několika letech strávených jako sestra v polní nemocnici si rozhodně neodpočine. Omylem se totiž kvůli magickým kamenům přenese v čase do 18. století. Okamžitě má možnost využít své lékařské nadání, díky čemuž se dostane do klanu Mackenziů, u kterých získá jakous takous ochranu. Mimo politickou situaci se potýká s místním obyvatelstvem a i rozhodováním, zda se vůbec chce vrátit do své doby.

Musím se přiznat, že příběh mě ze začátku vůbec nezaujal a nebavil. Asi ve třetině knížky se to ale obrátilo, a i když tento styl moc nevyhledávám, celý děj mě opravdu zaujal. Knížka se hezky svižně četla a pořád se v ní něco dělo. Mimo politickou situaci v Anglii se zde můžete blíže seznámit s tehdejší medicínou, náboženstvím nebo řešením čarodějnictví. Nechybí ani takovéty pořádné hrdinské scény a samozřejmě romatika.

Je asi jasné, že Claire se v minulosti s někým dost sblíží, a i proto bych vás chtěla upozornit na některé kontroverznější části. A i když říkám "některé" myslím tím místy třeba i každou druhou stránku :D Autorka se totiž hojně rozepisovala o sexuálním životě Claire a nebála se i docela podrobných popisů. Proto jestli jste mladší nebo vám vadí číst něco takového, asi si nejprve rozmyslete, zda se chcete do této knihy pustit. Mě osobně to po nějaké době také začalo docela vadit a obzvlášť jedna situace na konci knížky už byla trochu moc. Ale rozhodně to není nic, co byse nedalo přežit :D

Četli jste Cizinku? Máte rádi takovýhle žánr?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Markéta Markéta | E-mail | Web | 3. listopadu 2018 v 8:50 | Reagovat

Cizinku jsem nečetla a myslím si, že je to žánr, který by mě zaujal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama