Cassandra Clare: Mechanický anděl

11. listopadu 2018 v 14:33 | Ellie |  Knižní recenze
Při sestavování mého podzimního TBR mi nedošlo, že se knížky v něm, žánrově docela liší od toho, co čtu normálně. Nenapadlo mě, že po takovémto odklonění od mého běžného yung adult výběru ke trochu "vyspělejším" knihám, mi tam bude chybět něco jednoduššího. Sáhla jsem tedy po Mechanickém andělovi od Cassandry Clare.
Přišlo mi to jako ideální volba, vzhledem k temnější tématice knihy a i jejímu zařazení do young adult literatury.Upřímně jsem vůbec nevěděla, jak si utřídit své myšlenky, protože kniha ve mně zanechala poněkud rozporuplné dojmy. Zatímco většina recenzentů měla evidentně problém se začátkem knihy a začtením do ní, já jsem to měla přesně naopak. Začátek mě bavil a četl se opravdu rychle a těšila jsem se na další čtení. Později už jsem tak nadšená nebyla.
Stejně jako hrstka lidí v recenzích, si i já musím postěžovt na styl psaní. Ten mi jednoduše nesedl. Nedokáži to nějak hlouběji popsat a vlastně snad ani nechci. V těch recenzích byla i spousta lidí, která si celou knihu neskutečně chválila a zamilovala si ji se vším všudy. Zde je vidět, že asi záleží pouze na osobních preferencích a nás, kteří jsme psaním zas tak unešení nebyli je opravdu minimum. Proto vám radím, abyste se do knihy neváhali pustit a sami uvidíte.

Příběh je o mladé Tesse, která se s očeáváním staršího bratra přestěhuje do Londýna. V přístavu na ní ale čeká pouze pár podivných žen, kvůli kterým se její život obrátí vzhůru nohama. Sledem okolností se dostane do Společentsví temných lovců a stane se členkou nadpřirozené spolenosti, o které se jí před tím ani nesnilo. Samozřejmě se to neobejde bez komplikací ze strany zla, kde si Tessa vůbec nebude jistá, kde ho očekávat nebo zda jím snad není i ona sama.

Příběh jako takový se mi líbil. Pochmurný Londýn z doby 19. století spojený s "podsvětím" je opravdu svělou kombinací do podzimních dnů. Postavy byly dobře vykreslené, ale i kvůli tomu mi některé nebyly moc sympatické.

Když to shrnu, na goodreads jsem této knize dala tři hvězdičky z pěti, ale k druhému dílu bych se ráda někdy dostala. Této sérii Pekelných strojů předchází série Nástrojů smrti, která je hodnocená o něco lépe, takže uvidíme jestli se nakonec nepřesunu k ní.
Bylo to tedy hezké počtení, do tohoto světa se určitě ráda vrátím, ale mělo to své mouchy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jull jull | 12. listopadu 2018 v 18:15 | Reagovat

Já jsem četla celé Mechanické stroje a teď čtu poslední díl Nástrojů smrti. Já si obě série naprosto zamilovala, zvlášť hlavní postavy (Jace & Willa).Nástroje mi přišly o chlup lepší. Rozhodně stojí za to si je přečíst :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama