Marie Lu: Warcross

28. listopadu 2018 v 16:07 | Ellie |  Knižní recenze
Původně jsem vůbec nevěděla, jestli by mě tahle knížka mohla bavit, ale potom jsem viděla, myslím že na instagramu, ty nejpozitivnější recenze vůbec a najednou jsem jí měla u sebe doma. Upřímně si vždycky připadám trochu jako ze světa Harryho Pottera, i když tohle kouzlo "zalíbí se mi nějaká kniha a najednou je u mě v knihovně" začíná trochu lézt do peněz :D
Určitě nejsem nějak technicky zdatný typ ať už v reálném životě nebo i v podobné tématice v knížkách. I proto mě původně hlavní myšlenka celé této knihy trochu odrazovala. Nebyla jsem si totiž úplně jistá, zda by mě něco takového bavilo číst a jestli bych to vůbec pochopila. Hlavním tématem je totiž hra Warcross, která se celá odehrává v něčem, co bych oproti dnešku mohla nazvat "jiný level virtuální reality". Díky ní se totiž můžete nejen do hry přímo přenést.

Hlavní hrdinka a zároveň hackerka Emika si jako lovkyně odměn nežije úplně dobře, když začne celosvětově proslulý šampionát ve Warcrossu. Při zahajovacím zápasu využije příležitosti a své hackerské schopnosti, aby si trochu polepšila. Něco se ale nepovede a ona je prozrazena. Téměř přes noc se stale celebritou a je pozvána hlavou celého Warcrossu do Tokia, kde nedostane jen tak ledajakou pracovní nabídku, na kterou nelze říct ne. Problém je ale nakonec mnohem větší než se původně zdá a Emika udělá vše pro to, aby zabránila převratu, který může mít vliv na celý svět.

Nakonec jsem z celého příběhu byla nadšená a Emiku s jejími duhovými vlasy jsem si fakt oblíbila. Nebyla by to pořádná hlavní hrdinka, kdyby neměla nějak pošramocené dětství, a tak dostáváme i pohledy na její minulost, která působí i na její nynější rohodnutí a chování.

S asi jedinou výtkou se přidám ke spoustě lidem, kteým tohle vadilo. Nebyla by to správná young-adult kniha bez nějakých romantických pasáží. Už podle tématu knihy ale můžete poznat, že se do ní něco takového moc nehodí, což je vidět na celém zpracování těchto částí. Celá kniha byla super až na krkolomné romantické úseky, které byly do celého příběhu zasazeny opravdu zvláštně a vůbec se tam nehodily.

Když to shrnu, knížka se mi až na ty nepřirozeně přeslazené části líbila a určitě jí doporučuji, protože je to zase trochu něco jiného než young-adult klasika. A jestli máte trochu času, zkuste si najít na Pinterestu nějaké fanarty inspirované touto knihou, protože některé z nich jsou opravdu povedené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama