Vánoční TBR, aneb co se chystám číst ve vánočním čase

1. prosince 2018 v 10:05 | Ellie |  Další knihomolské příspěvky
Vůbec mi to tak nepřipadá, ale už uběhl další rok a jsou tu Vánoce. Když tohle píšu, venku zrovna přibývá nová vrstva sněhu a dům naproti mému oknu už má na sobě rozvícená světýlka, i když jetě ani nezačal prosinec.
I díky tomu jsem si pomalu začlala uvědomovat, že vánoční čas už je zase tady a s tím přišly i klasické knihomolské myšlenky na to, jak se do tohoto období naladit pomocí knih.
A jelikož mě sestavování TBR neboli to be read seznamu na podzim opravdu bavilo, rozohodla jsem se udělat to samé i pro Vánoce. Tímto způsobem vám mohu nejen doporučít knížky pro tento čas, ale můžete se tímto seznamem inspirovat i jako typy na dárky. Když už totoiž opravdu nevíte, knížka je docela univerzální dárek a to, že je vánoční, může být takový malý bonus.
Začnu knížkou, kterou mám momentálně rozečtenou a ráda bych jí v nejbližší době dočetla. Válela se u mě doma totiž už nějakou dobu, ale já se s k ní stále nemohla dostat.
Příběh je často připodobňován ke Smrtce, vzhledem k tomu, že se jedná o svět, ve kterém existuje služba jménem Hodina smrti, která nešťastníkům sděluje, že někdy v příštích 24 hodinách zemřou. To se stane i Rufusovi s Mateem, kteří se až do dnešního dne neznali a právě blížící se smrt je svede dohromady. Jediná další věc, kterou o knize vím, je to, že se z ní posupně stane lgbt příběh, což je něco co, bylo v tomto roce hodně populární.
Zatím jsem tak ve čtvrtině a musím říct, že oproti tomu jak jsem byla ze samotného začátku trochu rozpačitá a nečetl se mi moc dobře, se teď dostávám do mnohem lepší části.Po dočtení Oba na konci zemřou bych se ráda dostala k opravdu vánočním knihám. Autor, kterému jsem dlouho vzdorovala je všemi opěvovaný John Green. Například film Hvězdy nám nepřály se mi fakt líbí, ale samotnou knížku jsem nedočetla. Stejně to dopadlo i s Hledáním Aljašky, a John Green se tak pro mě stal jenom dalším přehnanně přeceňovaným autorem. Ale jak se říká do třetice všeho dobrého, rozhodla jsem se tuto zimu zkusit knihu Sněží, sněží.
Zde jsou tří povídky z čehož jedna je právě od Johna Greena, a tak doufám, že možná tak zvládnu překonat můj stávající názor na něj.
Musím se přiznat, že o této knize toho moc nevím. Jenom to, že se jedná o tři povídky a konkrétně, jak napovídá obálka, o tři sváteční romance.
Popis knížky Posmrtný život Holly Chaseové mi přišel tak zváštní a její obálka zase tak vánoční, že jsem si jí z nějakého podivného rozmaru musela koupit. Recenze ale vypadají více než příznivě, takže opravdu doufám, že nebudu zklamaná.
Co vím, mělo by se jednat o příběh plný toho pověstného "kouzla vánoc" a napravování sobeckých lidí.
Mě osobně zaujala hlavně obálka, ale rozohdně se těším na ty chvíle proležené pod dekou, se sněhem za oknem a touto vánoční knihou v rukou.Od té doby co v průběhu prosince na Nově dávají všechny díly Harryho Pottera, se z něj pro mnoho lidí stalo něco, co k Vánocům prostě patří. I když je tenhle seznam jenom na jeden měsíc už docela dost optimistický, rozhodla jsem se přidat ješt Harryho Pottera a kámen mudrců. Už strašně dlouho si chci celou sérii přečíst znovu a napadlo mě, že zrovna k Vánocům se už tento příběh docela hodí. Nevím jestli to dokáži nějak popsat, ale prostě malý kluk objevující kouzelný svět, to je něco, co pro mě nějak vnitřně sedí k Vánocům.
Nevím jestli tuhle knížku ještě letost stihnu přečíst, ale určitě bych se v příštím roce chtěla k přečtení celé série dostat.


A co se v prosinci chystáte číst vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 1. prosince 2018 v 11:29 | Reagovat

Zaujala mě ta kniha Oba na konci zemřou. Já se chystám číst hlavně povinnou četbu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama