Knihy a čtení

Mamma Mia! Book tag

3. listopadu 2018 v 19:55 | Ellie
Mamma Mia a Abba celkově jsou pro mě šíleně nostalgickou záležitostí. Poprvé mi tento muzikál rodiče pustili, když mi mohlo být tak 6 a mě se celé to zpracování písniček tak líbilo, že jsem se na to koukala pořád dokola. Skladby Abby byla také naší nutností při dlouhých cestách autem a i díky tomu je znám dodnes nazpaměť.
Od té doby už nějaký čas utekl, ale i tak mě trochu zaskočilo, že má vyjít další díl. Je asi obecně známý fakt, že takováto pokračování jsou většinou jenom slabým odvarem originálu. I tak jsem se na něj ze zvědavsti podívala a myslím že to, že jsem ho viděla už asi třikrát, mluví samo za sebe. Celé mě to naprosto uchvátilo a stejně tak asi i zahraniční booktube scénu, protože vznikl knižní tag na motivy písniček použitých v tomto filmu. Jako první s tím přišel kanál Ashley out paged, ale líbila se mi videa i od Conniebell a Miss emma reads a lot. Na youtube ale najdete i spoustu dalších verzí tohoto tagu.
Já momentálně ležím nemocná doma, takže jsem jich viděla opravdu dost :D I proto jsem si ale se zpracováním tohoto článku dala trochu větší práci než obvykle. Navíc na konci článku naleznete i video s celým soundtrackem filmu, takže jestli máte trochu času, můžete si to tu užít v plné parádě.
Blogovým zpracováním možná trochu zabiju tu pointu, kde máte na každou zmíněnou písničku před zodpovězením otázky zpívat a bláznivě tancovat, ale co už. Jednou jsem si vybrala, že se chci na internetu prezentova pouze slovy, tak se s tím musím nějak poprat :D


"Buď anebo ..." knžní otázky

30. října 2018 v 14:20 | Ellie
Pamatujete si ty doby, kdy byly ať už na blozích nebo na youtube populární tagy? Lidé opovídali na otázky na různá témata a nakonci pověřili několik dalších tvůrců, aby to také zpracovali. To byly časy ...
Já jsem nic podobného už hodně dlouho neviděla a docela se mi zastesklo po těch časech, kdy jsem na některém ze svých starých blogů měla vždy rubriku "tagy" a každou chvíli do ní něco přidávala.
A protože mám dneska docela psavou náladu, rozhodla jsem se to zase zkusit. Není to sice přímo tag, ale něco podobného. Otázky jsem čerpala z mujknizniraj.blogspot.com a vždy se budu snažit vybrat si ze dvou hipotetických možností spojených se čtením.


Moje podzimní TBR, neboli co chci přečíst tento podzim

6. září 2018 v 19:31 | Ellie
V článku o tom co jsem za léto přečetla, jsem i chválila to, jak se v létě krásně čte. Nedodala jsem ale, že ještě lepším obdobím pro čtení je podzim, který se nám teď neúprosně blíží.
Poprvé v životě jsem si dopředu sestavila nějaké TBR (to be read/k přečtení) a říkala jsem si, že by nebylo od věci sdílet ho tu s vámi a možná se tím i trochu namotivovat.
Tento seznam rozhodně není nijak náročný, co se počtu knížek týče, ale při pohledu na jejich tloušťku byste toto tvrzení mohli přehodnotit. Chystám se totiž přečíst "jenom" čtyři knihy, ale ty dohormady dají něco okolo 2500 stránek. Takže asi uvidíme, jestli tomuto seznamu nezasvětím rovnou celý zbytek roku :D

Bookhaul

20. července 2018 v 15:43 | Ellie
Díky klasickému studentskému nedostatku financí jsem vždy raději tíhla ke knihám v elektronické podobě. V poslední době jsem se ale k nějakým penězům dostala, znáte to vysvědčení, brigáda a tak. Do toho jsem i jela na knižní bazar a měla jsem nějaké slevové kupóny, takže bylo i několik příležitostí pro výhodné nakupování :D
Díky tomu se mi doma jako zázrakem objevilo 6 nových knížek a jako vychloubání inspiraci pro vás jsem se rozhodla napsat svůj první bookhaul, protože články a videa tohoto tipu mě poslední dobou opravdu baví.


Při čtení sice nic neposlouchám, ale ... | Moje nejoblíbenější hudba ke čtení

12. června 2018 v 17:00 | Ellie
Mám takový dojem, že jsem to tu už někdy zmiňovala. Možná to byl článek o mých čtecích návycích? Kdo ví.
Každopádně poměrně nerada poslouchám u čtení hudbu. Mám poci, že mě jenom rozptyluje a tak.
ALE, někdy jednodušše přijde chvíle, kdy mám náladu na poslouchání hudby i čtení zároveň. Ideální je, když mám zrovna rozečtenou nějakou méně náročnou knížku, takže není tak snadné mě rozptýlit.
A protože vím, že někde tam venku jsou i lidé, kteří si čtení bez hudby neumí představit, a nebo tací, kteří "trpí" podobným problémem nerozhodnosti mezi dvěmi činnostmi, rozohodla jsem se shrnout, to co ráda u četní poslouchám do jednoho článku.


Knížky mého dětství

18. března 2018 v 9:00 | Ellie
Tento víkend a jeho ošklivé počasí mě tak nějak přišpendlily doma a já jsem po nějaké době opět dostala náladu na psaní :D to jenom tak kdyby vás zajímalo jak to, že vycházejí články ve dvou dnech za sebou...
Ale teď už k hlavnímu tématu.
Před nějakou dobou jsem se probírala svými starými knížkami a i když jsou některé z nich už hodně staré, nepřemluvila jsem se k tomu je vyhodit. Čtení totiž bylo velkou součástí mého dětství a troufám si tvrdit, že díku němu jsem taková jaká jsem. Teď neříkám, že mě čtení nějak hluboce psychicky ovlivnilo, ale myslím si, že například zálibu ke psaní bych bez čtení od raného dětství asi nikdy nenašla.
Při koukání na tu hromádku knih, které jsem se rozhodla si nechat na památku, mě napadlo, že bychom si mohli tak hezky společně zavzpomínat na dětství a co jsme dříve četli.
Ještě asi podotknu, že se budu pohybovat tak v rozmezí 1. - 5. třída, tudíž si zde neukážeme žádná stará leporela ale ani knihy, které už nejsou zas tak dětské.

Moje čtecí návyky

8. února 2018 v 16:18 | Ellie
I vzhledem k tomu, že se momentálně pokouším o plnění čtecí výzvy, se to tu pomalu ale jistě mění na nějaký literárně zaměřený blog. Tomu se sice zuby nehty snažím zabránit, ale na to dneska zkusíme na chvíli zapomenout.
Při hledání knížek, které by se tématicky hodily právě do mé výzvy, jsem narazila na několik youtube kanálů a blogů zaměřených právě na knížky. Tam se mi mimo jiné zalíbily videa a články o čtecích návycích daného autora. Je zajímavé sledovat, jak každému při čtení vyhovuje něco jiného a jak máme každý zavedené nějaké pravidelné rituály.
A proto se dneska podíváme na to, jak jsem na tom já a moje čtecí návyky.
Tento typ článku jsem nejčastěji výdala formou tagu, takže jsem si dané otázky vypsala a pokusím se na ně nějak odpovědět.


Ta přede mnou (J.P. Delaney)

3. ledna 2018 v 18:30 | Ellie
Je mi jasné, že teď to bude možná trošku matoucí, ale tahle kniha nespadá do nedávno započaté reading challenge.
Přečetla jsem ji někdy na podzim minulého roku, ale jaksi jsem o ní zapomněla napsat článek, takže jsem se rozhodovala jestli má vůbec cenu o ní psát, když jsem začala s tou výzvou.
Napadlo mě také, že bych jí mohla do té challenge zahrnou a nikdo by si ničeho nevšiml, ale došla jsem k názoru, že budu v tomhle ohledu čestná. Přeci jenom už jsem sem někdy psala, že nechci tu výzvu nijak hrotit a prostě co přečtu to přečtu a rozhodně se nebudu tlačit do přečtení všech knih, takže tento krok by byl docela zbytečný :D
To bylo jenom tak naokraj k mým myšlenkovým pochodům a myslím, že se můžeme přesunout k samotné knize.


Kiera Cass - Dcera

28. listopadu 2017 v 16:00 | Ellie
Před nějakým časem jsem vám sem napsala svůj názor na tři princeznovské knížky od Kiery Cass.
Prokousala jsem se i jejich dalším pokráčováním a o můj názor na něj se s vámi také podělím.

Harry Potter a prokleté dítě

22. listopadu 2017 v 16:35 | Ellie
Po ani ne tak dlouhé době tu má pro vás další článek o knize, kterou jsem přečetla.
Jedná se o Harryho Pottera a prokleté dítě. Na čtení této knížky jsem se opravdu těšila a musím říct, že mě vůbec nezklamala.
Ještě na začátek bych vám chtěla říct, že jsem tuto knihu četla v angličtině. Nezmiňuji to, protože bych se chtěla nějak vychloubat (možná jenom trošičku :D ), ale pro to, že bych vám chtěla doporučit udělat to samé. Nepřijde mi, že by se tam vyskytovala nějaká extra náročná angličtina a myslím si, že tomu porozumí každý, kdo se o angličtinu třeba nějak více věnuje i mimo školu a má ji už nějak naposlouchanou.
Samozřejmě jsem nerozuměla úplně každému slovíčku, ale příběhu jsem byla schopna porozumět i tak, takže si myslím, že pokud se chcete nějak v angličtině zdokonalovat, byla by chyba to alespoň nezkusit.

Já a knížky obecně

7. listopadu 2017 v 16:00 | Ellie
Čtení jsem měla odjakživa ráda a i když na něj nemám v poslední době moc čas, vždy si najdu alespoň o víkendu chvíli na to, něco si přečíst. To jsem vám už asi dala jasně najevo tím, že jsem o většině knih, které jsem přečetl napsala sem.
Nedávno mě ale napadlo, že o čtení by se dalo rozepsat mnohem více než jenom o konkrétních knihách.
Proto jsem si vymyslela pár bodů, které souvisí s knihami a ráda bych se s vámi podělila o můj názor na ně.


Kiera Cass - Selekce, Elita a První

26. října 2017 v 15:00 | Ellie
Za poslední dobu se mi nahromadilo docela dost přečtených knížek, o kterých bych vám ráda trchu poreferovala.
To jenom abych tak trochu objasnila to, jak to že vycházejí dva články o knihách za sebou.
Dnes se zaměříme na poměrně holčičí čtení od Kiery Cass.
Jedná se o sérii knížek, přičemž první tři jsou jako jeden příběh a další sice souvisejí s těmi prvními, ale jsou tak trochu zvlášť :D
Doufám, že jste mému chaotickému vysvětlení, proč píši zrovna o těchto třech knihách, alespoň trochu porozuměli a můžeme se vrhnout na knížky.

Související obrázek

Radka Třeštíková - Bábovky

23. října 2017 v 15:00 | Ellie
Někteří z vás už možná ví, že v poslední době zase poměrně dost čtu.
Proto jsem se až teď dostala k určitým knížkám, které byly populární už před nějakou dobou.
Tak je to například i teď. Kniha Bábovky vyšla už někdy vloni a každý z vás už o ní určitě alespoň slyšel. Proto jsem se poměrně dlouho rozmýšlela, jestli o ní mám vůbec psát.
Nakonec jsem se ale očividně rozhodla a hodlám vám napsat něco o mém názoru na tuto knihu.


Výsledek obrázku pro bábovky třeštíková

Knížky od Pauly Hawkins: Dívka ve vlaku a Do vody

11. září 2017 v 17:37 | Ellie

Už nějakou dobu opět poměrně často čtu a rozhodně mi neunikly dvě populární knihy od stejné autorky.
Jak už nadpis napovídá jedná se o Dívku ve vlaku a Do vody od Pauly Hawkins.
Obě dvě se mi svým způsobem líbili a proto jsem se rozhodla vám o nich napsat svůj názor.

Moje nejoblíbenější knihy

23. června 2017 v 16:30 | Ellie
Vzhledem k tomu, že článek o mých oblíbených válečných románech měl docela úspěch, rozhodla jsem se s vámi podělit o moje nejoblíbenější knihy - tentokrát všech žánrů.

Moje nejoblíbenější válečné romány

26. března 2017 v 12:00 | Ellie
Většina z vás v poslední době určitě nepřečetla ani jednu knihu.
Upřímně, já taky ne :D
Proto jsem se rozhodla vám poradit pár mých oblíbených knih, které by se mohly líbit i vám.
Jde o válečné romány. Já mám knížky z období 2. světové hodně ráda, protože mě fascinuje odvaha a příběhy postav.
Mám zde pro vás své dvě úplně nejoblíbenější válečné knihy, což je podle mě tak akorát na takový oddechový nedělní článeček.
 
 

Reklama