Reading challenge 2018

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Podivné město a Knihovna duší

11. února 2018 v 15:19 | Ellie
Ti co tu nejsou poprvé, možná zaregistrovali, že nějakou dobu nevyšel žádný článek ke knižní výzvě, kterou se letos snažím plnit.
Budete se možná divit, ale v tomto mezičase jsem se na čtení nevykašlala, jenom jsem četla trilogii knížek, které jsem, jak bývá mým dobrým zvykem, chtěla sepsat všechny najednou. Díky tomu jsou hezky spolu pohormadě a mohu je mezi sebou i porovnávat.
Jak už jsem naznačila dnes se budeme bavit o třech knihách od Ransoma Riggse - Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti, Podivné město a Knihovna duší. Ve svém seznamu jsem si je odškrtla jako knihu o cestování v čase, knihu o místě které mě fascinuje a knihu která zahrnuje knihkupectví nebo knihovnu.Celý seznam témat můžete najít v rubrice "reading challenge 2018" nebo na webu Popsugar.com


Šest vran - zatím moje knížka roku 2018

13. ledna 2018 v 16:30 | Ellie
Je vidět, že knižní výzvu jsem zatím vzala útokem, protože se s vámi chystám podělit již o třetí knihu.
Jak už nadpis napovídá, jedná se o v poslední době dost populárních Šest vran od Leigh Bardugo a já se i přes pár svých výhrad musím přidat k té velké spoustě jejích fanoušků.
Tuto knihu jsem zařadila do tématu "kniha o padouších a záporných hrdinech"


Celý můj letošní seznam můžete najít v prvním článku v rubrice "reading challenge" nebo na webu popsugar.com

Knížky od Jojo Moyes - Než jsem tě poznala a Život po tobě

7. ledna 2018 v 15:35 | Ellie
První z této minisérie knih jsem shodou okolností četla už na konci minulého roku, než jsem si vymyslela, že chci vůbec nějakou reading challenge udělat. Ale dočetla jsem ji asi druhého ledna, což už je 2018, takže technicky sem tato knížka může spadat. :D
Život po tobě jsem dočetla teprve nedávno, takže o jeho zařazení do této challenge není pochyb, ale rozhodla jsem se napsat tyto dvě knihy dohromady do jednoho článku.


Pokud by vás zajímal celý seznam této reading challenge najdete ho v rubrice "reading challenge 2018" nebo na webu popsugar.com :)

Plním si novoroční předsevzetí, aneb úvod k Reading challenge 2018

31. prosince 2017 v 14:00 | Ellie
Nikdy jsem moc nechápala důvod a celkovou pointu novoročních předsevzetí. Když chcete něco změnit, proč s tím čekat až na nový rok?
Nějak takhle jsem se někdy o prázdninách toto léto dostala zpátky ke čtení, které jsem v té době hodně zanedbávala a docela mi i chybělo. Prostě jsem se rozhodla začít číst hned a ne až v lednu. Zatím se mě tato znovuobjevená vášeň poměrně drží, a proto jsem se rozhodla vyzkoušet reálnou sílu novoročních předsevzetí tak, že se pokusím si tuto ji v následujícím roce udržet.
Často mám ale problém s tím, že nemám co číst, takže ve finále mám doma knížky, které jsem nečetla jenom jednou.
Na Pinterestu jsem narazila na "Reading challenge" pro následující rok a rozhodla jsem se, že pro splnění mého předsevzetí bude nějaká taková ideální.

 
 

Reklama