Ze života

Jak si líný prase našlo brigádu

8. července 2018 v 15:48 | Ellie
Jak už to tak v tomto náctiletém věku bývá, s letními prázdninami přichází čas i na nějakou tu letní brigádu. Znáte to. Akcí a dalších všemožných příležitostí k utrácení je narozdíl od vašich finančních prostředků čím dál tím více.
Proto jsem se i já letos rozhodla svůj drahcoený letní čas obětovat práci. A vzhledem k tomu, že i takováto maličkost se nevyhnula špatné karmě, která provazí snad každý můj krok a čin, rozhodla jsem se vám o své cestě za pár korunami povyprávět.


3 týdny, 3 akce a 3 knížky

22. června 2018 v 18:36 | Ellie
Už hodně dlouho se tu neobjevil na 100% osobní článek, ve kterém bych vám popsala, jak se mám, co dělám a tak.
Vzhledem k tomu že i přes končící školu a dohánění známek byly mé poslední 3 týdny poměrně akční, rozhodla jsem se pro napsání něčeho takového právě teď.
Na moje poměry to byl čas opravdu nabitý. Nejsem nijak akční a můj život nejlépe popisuje ta tak moc profláklá značka "anti social social club". Nemám potřebu se každý pátek opít a trávit víkendy mimo domov. Ale i přes to jsem si těch pár posledních týdnů užila a musím říct, že i pro takového introvertního asociála jako jsem já je fajn, sem tam zkusit něco nového.

Moje cesta za pozitivním myšlením

7. května 2018 v 20:42 | Ellie
V posledí době jsem si na sobě začala všímat nového nešvaru. A protože jsem holka šikovná a toužící po změně, rozhodla jsem se s tím něco udělat.
Začala u mě totiž převládat jakási negativita. Když jsem byla ve škole, chtěla jsem domů, když jsem byla doma, zachtělo se mi někam vyrazit, toužila jsem po tom někam jet vlakem, ale ve vlaku jsem nadávala, proč nejsem v autě.
Po nějaké době mě to začalo docela štvát. Vždy jsem v naší partě byla považována za tu až přehnaně pozitivní a optimistickou a sama sebe jsem brávala stejně. To se teď ale změnilo a já se pro dobro vlastní i ostatních, rozhodla nalézt cestu zpátky :D

Typy pejskařů, které prostě nesnesu

4. května 2018 v 15:36 | Ellie
Tak jo, na začátu tohoto článku by to chtělo jedno velké varování. Nesnažím se tvrdit, že všichni majitelé psů jsou stejní potažmo stejně strašní. Ba naopak znám spoustu pejskařů, kteří své psy skvěle vycvičili i vychovali.
Jde hlavně o to, že jsem nikdy nebyla úplně psí typ člověka (já jsem odjakživa prostě kočičí . . .) a se vzrůstajícími teplotami se v posledních dnech zvyšuje i počet pejskařů na procházkách, díky čemuž mám opět tu možnost mnoho jich potkávat a upřímně, ne vždy mi jejich chování vyhovuje.
Proto jsem se rozhodla napsat tento článek, kde si trochu postěžuji na chování některých psů a jejich majitelů, kteří snad neobtěžují jenom mě.


Jak se teď vlastně mám?

10. března 2018 v 15:05 | Ellie
Už je to zase nějakou dobu, co nevyšel klasický kecací článek, ve kterém bych se s vámi podělila o několik věcí z mého nudného života.
A protože jsem dneska nalazená až do podezdřele dobré a produktivní nálady, rozhodla jsem se pro napsání právě něčeho takového.
Ještě bych ráda doplnila, že jsem tento článek psala v průběhu posledních pár dnů a různě jsem ho za tu dobu upravovala, takže některé informace nemusí být zrovna aktuální. I tak se to lae vztahuje k tomu, jak se mám, takže jsem tam tyto části nechala :)


Jak jsem se vztekala nad designem, novoroční depky a jak to bude v roce 2018?

10. ledna 2018 v 16:30 | Ellie
Taky jste si všimli toho, že se to tu poslední dobou podobá spíše nějakému typickému literárnímu blogu, který se zaměřuje pouze na knížky?
Já jsem si toho samozřejmě všimla, a protože nechci, aby si každý nově příchozí tohle myslel, rozhodla jsem se tento dojem zapudit dalším uvolněným a typicky kecacím článkem.
Tato série už sice nemá žádné oficiální jméno, ale podstata zůstává stejná. Opět jsem shromáždila pár témat a trochu si je tu probereme, protože něco takového tu hodně dlouho nebylo.

Co mě kromě tance naučily taneční

16. prosince 2017 v 15:00 | Ellie
V tento moment už jsem nějakou dobu volná od tanečních, a protože jsem z nich ze začátku byla poměrně zoufalá a trochu jsem si tady postěžovala, rozhodla jsem se to zakončit tím, že jsem sepsala pár věcí (mimo tance), které jsem se naučila v tanečních.
Určitě bych vás ještě ráda upozornila, aby jste to brali spíše jako legraci, i když samozřejmě na všem něco je :D

Jak jsem si zase změnila vzhled blogu

25. listopadu 2017 v 14:52 | Ellie
Původně jsem ještě chtěla napsat alespoň jeden článek do podzimní série.
Ta nakonec dopadla podobně jako její letní předchůdkyně a přidala jsem do ní jenom pár příspěvků. Jediné co mě tak nějak zvládá omlouvat je to, že přes podzim vycházelo docela dost článků o knížkách a knihy k podzimu také přeci neodmyslitelně patří.
Bohužel mě na poslední chvíli nic podzimního nenapadlo, a tak jsem zabloudila na hlavní stránku blog.cz a rozklikla nějaký náhodný blog. V přesvědčení že na podzimní článek už je možná opravdu trochu pozdě mě utvrdil celý vyvánočněný a vyzimněný design blogu.

Chodov, Vánoce a Stranger things

11. listopadu 2017 v 15:13 | Ellie
Po nějaké té době mám opět náladu sem něco napsat, tak jsem se rozhodla pro tento formát článku, protože se mi opět nashromáždilo pár témat, které bych s vami chtěla probrat.

Ellie v tanečních - Den první

22. září 2017 v 16:00 | Ellie
Poslední téma týdne jsem využila k tomu, abych si zde trochu pobrečela o tanečních, které mě čekaly a i nadále čekají.
Nyní mám za sebou první lekci, a protože mě spousta z vás podpořila a držela mi palce, abych vše zvládla, rozhodla jsem se vám o mé první lekci trochu poreferovat.


Blog dne, kabáty, seriály, knížky a filmy

19. září 2017 v 15:00 | Ellie
Tento typ článků píši obvykle v moment, kdy nemám žádnou inspiraci.
Dneska mám pro změnu nápadů dost, ale asi by nestačily na jednotlivé články, takže je nacpu všechny do jednoho.

Riverdale, prázdniny a nový formát článků?

12. srpna 2017 v 19:27 | Ellie
A je to tu zase. Opět mám psací náladu, ale nemám žádnou inspiraci ani nápady, takže se vracím k tamuto formátu článku.
Ten už jsem jednou použila a jde jednodušše o to, že posbírám pár témat, ke kterým se chci vyjádřit a nevystačilo by to na samostatný článek, nebo se s vámi podělím o nějakou svou úplně zbytečnou myšlenku popřípadě i to, jak se vůbec mám.
Prostě takový nouzový článek, aby se zde po dlouhé době zase něco objevilo.

Inspirace, kreativita a 13 reasons why

4. června 2017 v 19:23 | Ellie
Teď momentálně je to přesně měsíc od vydání posedního článku.
Prakticky je to méně než měsíc, ale ve včerejší slabé chvilce jsem pár svých posledních příspěvků smazala :D
Už asi dva týdny se snažím o napsání nějakého smysluplného článku, ale vždy stejně celou správu blogu zavřu a vykašlu se na to. Pokud teď tedy čtete tento článek, svou nápadovou krizi jsem asi překonala, i když sama ještě nevím o čem chci dnes psát.
Jako úvod by tohle každopádně mohlo stačit . . .

Proč si nesplnit všechny svoje sny?

25. dubna 2017 v 19:11 | Ellie
Začněme tento článek menší a naprosto nezáživnou příhodou ze školy.
Nedávno jsme při slohu psali úvahu.
Tento slohový útvar mám asi úplně nejraději, protože velmi ráda sdílím s ostatními své názory. Obzvlášť pokud se neschodují s těmi posluchačovými.
Téma mé úvahy není vůbec dáůležité stejně jako to, co jsem tam poté rozebrala.
Přejdu rovnou k tomu, čemu bych se chtěla věnovat i v tomto článku.
 
 

Reklama